Genel
Giriş Tarihi : 02-10-2021 07:17   Güncelleme : 02-10-2021 07:17

Kuyumcular Çarşısı Prestij Kazanacak

Malatya’da kent estetiğini korumak ve hafızalarda yer eden alanları gün yüzüne çıkarmak için çalışmalarını sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, Söğütlü Cami ve Kışla Caddesinde bulunan imar adası içerisinde yer alan Kuyumcular Çarşısı’nda cephe ve sokak sağlıklaştırma çalışmalarına başladı.

Kuyumcular Çarşısı Prestij Kazanacak

 

Malatya genelinde kent estetiğini korumak ve daha yaşanılabilir bir şehir oluşturmak için çalışmalarını sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekliyor. Özellikle Malatya merkezinde vatandaşların sıklıkla kullandığı alanlarda kent estetiği açısından güzel alanlar oluşturulması noktasında cephe ve sokak sağlıklaştırma çalışmaları başladı.

Kuyumcular Çarşısı’nda başlayan Sokak sağlıklaştırma çalışmalarından memnun kaldıklarını belirten Malatya Kuyumcular Odası Başkanı Murat Özhüsrev, ”Çarşı ile ilgili sayın Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a bizim teklifimiz olmuştu. Kuyumcular Çarşı’sının güzel ve kent estetiğine uygun bir çarşı olması için talebimizi ilettik. Başkanımız sağ olsunlar bu işe öncelik verdiler. Kuyumcular Çarşısını yenileme Projesini bizlere kazandırdılar. Bizler çok beğendik. Çalışmalar şuan devam ediyor. Normalde 3 ay öncesinden bu çalışmalar başlayacaktı ama bizler sezonumuz olduğu için Esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın mağdur olmaması için biraz geç başlanmasını rica ettik. Başkanımız da sağ olsun bizi kırmadı. Eylül ayında başladı. Şuan esnafımız çok memnun.” dedi.

Sokak sağlıklaştırma çalışmalarının sona ermesiyle birlikte Kuyumcular Çarşısının prestij kazanacağını vurgulayan Özhüsrev, ”Kuyumcular Çarşısı projesi tamamlandığında burası cazibe merkezi olacak. Yurtdışında birçok şehirde bu tarz projelerin uygulandığı merkezleri görmüştüm. Bu tarz caddeler favori caddedir. Vatandaşların yürüme alanlarıdır. İnsanlar hem burada alışverişlerini yapacak hem de dinlenme alanlarında vakit geçirecekler. Kent merkezine prestij kazandıracak bir yer olacak diye düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi.

Ebubekir Atilla – ÖZEL HABER