Malatya
Giriş Tarihi : 08-04-2016 20:00   Güncelleme : 08-04-2016 20:00

Kuvvetli Yagis uyarisi!

Meteoroloji'nin verilerine göre hafta sonundan itibaren Türkiye genelinde hava sicakliklarinin düsmesi beklenirken, Malatya ve çevresi için kuvvetli yagis uyarisi yapildi

Kuvvetli Yagis uyarisi!

 Meteoroloji Genel Müdürlügü hafta sonu yasanacak hava durumu ile ilgili uyarida bulundu. Cumartesi günü, bazi iller hariç tüm yurtta yagis beklendigini bildiren yetkililer, Malatya, Elazig, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Mus, Kahramanmaras, Adiyaman, Diyarbakir, Karabük, Kastamonu ve Sinop'un iç kesimlerinde yagislarin kuvvetli olacagi uyarisinda bulundu.

Konuya iliskin yapilan açiklamada, “Hafta sonundan itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen nispeten serin ve yagisli havanin etkisine girecegi ve hafta boyunca yurdun büyük bir bölümünde yagislarin görülecegi tahmin ediliyor. Ülke genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sicakliginin, Cumartesi günü yagisla birlikte bati bölgelerimizden baslayarak, iç ve dogu kesimlerde 6 ile 12 derece olmak üzere, ülke genelinde azalacagi ve mevsim normalleri civarinda seyredecegi bekleniyor" denildi.