Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 19-12-2012 12:37   Güncelleme : 19-12-2012 12:37

Kütüphanede yeni uygulamalar baslatildi

Il Kültür ve Turizm Müdürlügü'ne bagli Malatya Il Halk Kütüphanesi, kütüphane kullanimi ve kitap okumayi tesvik amaciyla yeni uygulamalar baslatti.

Kütüphanede yeni uygulamalar baslatildi

Malatya Il Kültür ve Turizm Müdürü Dervis Özbay, "Kütüphanemize gelen kullanicilara kitap ayraci hediye ediyor, seker ikraminda bulunuyoruz. Çam sakizi çoban armagani bu hediyelerle kütüphanemizden yararlanan vatandaslarimiza tesekkürlerimizi sunuyor, hem de kullanici sayisinin artmasini amaçliyoruz" dedi.
Kütüphanenin sicak ve huzurlu bir ortamda hizmet verdigini, üye kullanicilarin ücretsiz internet hizmetinden yararlandigini söyleyen Özbay, "Görme engelliler için ayri bir bölümümüz bulunuyor. Onlar da diger kullanicilarin yararlandigi hizmetten aynen yararlaniyor" ifadelerini kullandi.
Il Halk Kütüphanesi Müdiresi Mümine Aydin, "Imkanlar ölçüsünde modern kütüphanecilik hizmeti sunuyoruz. En büyük arzumuz Malatya'da yasayan insanlarimizin kütüphane araciligiyla bilgi ve kültür seviyelerinin artmasidir. Personelimizle birlikte vatandaslarimiza en iyi hizmeti vermek için elimizden geleni yapiyoruz" diye konustu.
Bu arada, Kernek Meydani'nda yapilan çalismalar nedeniyle Il Halk Kütüphanesi'ne girisler arka kapidan yapiliyor. Bu giris kapisi Kernek Camii'nin bitiminden saga dönüste bulunan sokak içerisinde yer aliyor. Kütüphanenin bitisigindeki Malatya Müzesi'nin girisi de ayni sokak içerisinden yapiliyor.
Meydandaki çalismalar bitene kadar bu uygulamanin devam edecegi belirtildi.