Spor
Giriş Tarihi : 05-08-2021 18:04   Güncelleme : 05-08-2021 18:04

Kurumlar Arası Turnuvalar Başladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen kurumlar arası voleybol ve futbol turnuvası başladı.

Kurumlar Arası Turnuvalar Başladı

Turnuvanın açılış törenine Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay ve diğer protokol üyeleri katıldı. M

alatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın açılış vuruşu ile Kurumlar Arası Voleybol Müsabakası başladı. Daha sonra Yeşiltepe Spor Kompleksine geçilerek burada da Kurumlar Arası Futbol Turnuvasının açılışı yapıldı.

2 Ağustos tarihinde başlayıp 27 Ağustos tarihinde sona erecek turnuvalarda 9 voleybol, 21’de futbol takımı yer alacak. Kurumlararası voleybol turnuvası, 14 Şubat 2021 tarihinde korona virüsten hayatını kaybeden voleybol üst klasman gözlemcisi Salih Demir anısına düzenlenirken, futbol turnuvası ise 30 Kasım 2020 tarihinde korona virüsten hayatını kaybeden spor camiasının sevilen isimlerinden olan Gazeteci Akif Çelik anısına düzenlenecek.

9 takımın katılacağı ve 3 grupta müsabakaların oynanacağı voleybol turnuvası, Malatya Merkez Spor Salonunda yapılacak müsabakalarda 18 hakem görev alacak. Grup maçlarının ardından üçlü final şeklinde oynanacak olan müsabakaların sonucunda final maçı 27 Ağustos günü gerçekleştirilecek.

21 takımın katılacağı ve 4 grupta maçların oynanacağı futbol turnuvası da 2 Ağustos Pazartesi günü saat: 19.00’da Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Battalgazi Belediyesi maçıyla başlayacak. Yeşiltepe Spor Kompleksi Ampute Futbol Sahasında başlayacak futbol turnuvasında ise 53 hakem görev alacak. Grup maçlarının ardından çeyrek final, yarı final ve final maçlarıyla tamamlanacak olan turnuvanın final maçı 27 Ağustos günü yapılacak. >> HABER MERKEZİ