Siyaset
Giriş Tarihi : 14-11-2013 10:42   Güncelleme : 14-11-2013 10:42

Kurtoglu: Hedef sorunsuz bir Battalgazi

AK Parti Battalgazi Belediyesi Baskan aday adayi Ahmet Kurtoglu, Battalgazi’yle bütünlesen Battalgazi halkinin sorunlarini çözme egiliminde olan bir hizmet anlayisiyla yola çiktiklarini söyledi

Kurtoglu: Hedef sorunsuz bir Battalgazi

 


AK Parti’deki temayül yoklamasinin ardindan aday adaylari seçim çalismalarina yogunluk verdi. AK Parti Battalgazi Belediyesi Baskan aday adayi Kurtoglu, “Battalgazi halkinda var olan endiselerin tümünü etkin hizmet anlayisimizla giderecegimizin sözünü veriyorum. Battalgazi’nin her alanda büyük sikintilari var, göreve geldigimiz anda bu sikintilara nester vuracagiz ve halkimizin da destegiyle ilçemizi çok ilerilere tasiyacagimiza inaniyorum” dedi.

Kurtoglu söyle devam etti: "Biliyoruz ki bu seçim artik farkli bir seçim olacak. Önceki seçimlere benzemeyen bir seçim düzenlenecek. Battalgazi seçime Malatya Büyüksehir’imizin Merkez ilçesi olarak girecek. Seçimde önümüze iki sandik konacak. Birisi Malatya Büyüksehir Belediyesi için, digeri ise Battalgazi Belediye Baskanligi için. Bu seçim ilk defa yapilacagi için çok önemli bir seçim. Biz büyüksehir yasasini iyi algiladigimiz için bu yola girdik. Bunlari düsünüp, tasarlayarak aday adayi olduk."

 

Ahmet Kurtoglu Kimdir?

1955 yilinda Malatya’da dogdu. Ilkokul ve lise egitimini Malatya’da tamamladiktan sonra 1976’da Elazig Devlet Mimarlik ve Mühendislik Akademisi Makine Mühendisligi Bölümünden mezun oldu. 1977-2006 yillari arasi yaklasik 30 yili bulan meslek hayatinda köy hizmetleri makine ve ikmal Müdürlügü Özel Idare Genel Sekreter Yardimciligi gibi farkli kamu kuruluslarinda önemli vazifeler aldi. Özellikle 20 yili asan köy hizmetleri alanindaki çalisma hayatinda birçok önemli projelere imza atarak tüm ilçe köy ve mezralari tanima firsati buldu. Bu bilgi ve birikimiyle hala Malatya Belediyesi’nde 5 yili askin süredir çalismaktadir. Evli ve 3 çocuk babasidir.