Malatya
Giriş Tarihi : 21-06-2017 18:29   Güncelleme : 21-06-2017 18:29

Küçükbas’ta Yerel Destek Vurgusu!

Istisarenin ve bire bir sahada olmanin önemine dikkat çeken Malatya Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi Baskani Ihsan Akin, ilgili yerel yöneticilerin de bunu dikkate almasi gerektigini belirterek, “Yöneticilerimizin Sahaya çikmasi ve o yetistiricilerin bire bir elini sikmasi, çadirini ziyaret etmesini ve misafir olmasini tavsiye ediyoruz.” dedi

Küçükbas’ta Yerel Destek Vurgusu!

Malatya Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi Baskani Ihsan Akin; Tarim Bürokratlari, MATHAP üyeleri, Oda ve Birlik Baskanlari, yönetim ve denetim kurulu üyeleri ve yetistirici ve ilçe temsilcilerine Birlik binasinda iftar verdi. programda tarim ve hayvanciligin sorunlari konusuldu.  

Birlik binasindaki Iftar programina, Inönü Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekani Prof. Dr. Nihat Tursun, Gida Tarim ve Hayvancilik Il Müdür Yrd. Ahmet Turan Karaca, Tarim kredi kooperatifi Bölge Müdürü Mustafa Altunok, TKDK Müdürü Murat Tunç, Battalgazi Tarim meslek lisesi Müdürü Sükrü Dogan, Ziraat Odalari Il Koordinasyon Baskani Yunus Kilinç, Veteriner Odasi Baskani Ertugrul Özdemir, Ziraat Mühendisleri Odasi Baskani Orhan Gündüz, oda, Birlik ve dernek Baskanlari, il Müdür Yardimcilari, Sube müdürleri, Ilçe Müdürleri, bazi kurum ve kurulus temsilcileri, Birlik yönetim ve denetim kurulu üyeleri birlik yetistiricileri bazi ilçe temsilcileri ve birlik teknik çalisanlari katildi. Birlik iftarinda bir selamlama konusmasi yapan, Inönü Üniversitesi Ziraat Fakültesi dekani Prof. Dr. Nihat Tursun, Bu ve benzer organizasyonlarin toplantilarin önemli oldugunu söyleyerek, “Malatya Tarim ve Hayvancilik teskilati ve Bürokratlarini bir araya getiren birlik baskanimiza tesekkür ediyoruz.” dedi   

 

“SAHADA OLUN” TAVVSIYESI

 

Malatya Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi Baskani ve Ayni zamanda Tarim ve Hayvancilik platformu Baskani  Ihsan Akin ise, konusmasina iftar programina katilanlara tesekkür ederek basladi. Akin, “ Biz de kuruldugumuz günden bugüne genel anlamda ki toplantilarimiz da hem paylasmayi, hem yardimlasmayi ve birbirimize her alanda yardimci olma noktasinda her zaman her platformda anlatiyoruz istisarenin önemine vurgu yapiyoruz.  Bizler istisare etmenin ve bire bir görüsmenin ne kadar degerli oldugu, ne kadar önemli oldugunu da, sahada ki çalismamiz da gerek yetistiricilerimize gerekse de çiftçilerimize ziyaret ve görüsmelerimizde tarafimiza dönüslerini birebir yasiyoruz. Bu anlamda da biz bütün kurum ve kuruluslara buradan tekrar seslenmis olalim istisare etmenin önemini ve birebir sahaya çikmanin önemini en iyi bilenlerdeniz. Tabi burada sadece oda baskani birlik baskani, dernek baskani Tarim teskilati degil de, ilgili yerel yöneticilerin de biz her zaman söylüyoruz. Sahaya çikmasi ve o yetistiricilerin bire bir elini sikmasi, çadirini ziyaret etmesini ve misafir olmasini buradan tekrar tavsiye ediyoruz. Hayvanciligin ne kadar önemli oldugunu anlatmamiza gerek yok her yerde söylüyoruz, Gida ve Su önemli Gida ve Su olmadan hiçbir canli yasayamaz bunu kuruldugumuz günden bugüne gerek platform da, gerek birlik olarak, gerek dernek olarak bütün her anlam da her alanda anlatiyoruz ve destek bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

 

Iftar sonrasi ise birlik binasi toplanti salonunda ilgili kurum ve kurulus bürokratlari, STK baskanlari ve yetistiriciler. Hayvanciligin sorunlari, kayisi ve Tarimin problemlerini masaya yatirdi. Tüm kurumlardan lafla degil icraat ile çözüm için destek beklediklerini belirttiler.