Malatya
Giriş Tarihi : 05-11-2015 18:14   Güncelleme : 05-11-2015 18:14

Küçükbasa destek standi

Damizlik Koyun ve Keçi Yetistiricileri birligi Malatya Sube Baskani Ihsan Akin, kirsaldaki göçün önüne geçebilmek, ülke ekonomisine katki sunmak ve Insan sagligi açisindan Küçükbas hayvan tüketimine yönelmek gerektigine vurgu yapti

Küçükbasa destek standi


Küçükbas hayvan tüketiminin yayginlastirilmasi amaciyla Yeni cami yaninda stant açan Damizlik Koyun Keçi Yetistiricileri Birligi; kurum, kuruluslar ve vatandastan destek talebinde bulundu. küçükbas hayvan üretim ve tüketimine dair bilgilerin yer aldigi brosürlerin de dagitildigi standin açilisini yapan Birlik Baskani Ihsan Akin, küçükbas tüketiminin ülke ekonomisi ve insan sagligi açisindan gerekliligine dikkati çekerek su ifadelere yer verdi;

 

KÜÇÜKBAS TÜKETIMI YAYGINLASTIRILMALI

 

“Küçükbas hayvan eti, organik et ürünlerinin tüketimini artirmak amaciyla bu standi olusturduk. Stantta organik ve küçükbas hayvan etinin tüketilmesinin faydalarini anlatan brosürler mevcut, brosürlerimizi dagitacagiz. Özellikle burada talep eden bütün tüketici arkadaslarimiz için Hayvan tüketimine dair bir anket çalismamiz var. Biz yaklasik 2 ay önce bu çalismayi baslattik. Çalismamizin verimini kurban bayraminda aldik. küçükbas hayvan tüketiminde Yüzde 25 gibi bir artis oldu, yine bu çalismalarimiz devam edecek.  Burada asil amacimiz brosürleri bütün tüketicilerimizin okumasidir. Brosürlerimizde küçükbas hayvan eti tüketiminin faydalarini tek tek siraladik. Çok faydali bilgilerle doldurduk. Et tüketirken dikkat edilmesi gereken noktalari yazdik. Küçükbas hayvan eti tüketimini bu çerçevede artirmayi da hedefliyoruz.

 

INSAN SAGLIGI VE ÜLKE EKONOMISINE KATKISI BÜYÜK

 

Ülke olarak milli hasilaya katki sunmasi için küçükbas çok önemlidir. Tarim Bakanligimiz bu konuda önemli destekler vermistir. Ama bütün yerel yöneticilerin, kurum ve kuruluslarin, vatandaslarin da küçükbas hayvana destek olmasini bekliyoruz. Bizim için çok önemli. Nedeni ise hem aile isletmesi olmasi hem de kirsaldaki göçün önüne geçebilmek, bir de bin bir çesit otu tüketen küçükbasin insan sagligina çok faydali olmasidir.

 

STANT 10 GÜN AÇIK KALACAK

 

Bu noktada da geçmiste bütün yayin kuruluslarina bize verdikleri desteklerden ötürü tesekkür ediyoruz. Ülkemiz için küçükbasa sahip çikalim. Standimiz 10 gün süreyle standimiz açik kalacak, bu konuda herkesin destek olmasini bekliyoruz.”