Spor
Giriş Tarihi : 03-02-2021 18:18   Güncelleme : 03-02-2021 18:18

Kubilay PFDK ’ya Sevk Edildi

Karagümrük maçında kırmızı kart gören Kubilay Kanatsızkuş "sportmenliğe aykırı hareket" gerekçesiyle disipline sevk edildi.

Kubilay PFDK ’ya Sevk Edildi

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği'nce Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevkler açıklandı.  Yeni Malatyaspor’da forma giyen Kubilay Kanatsızkuş, Karagümrük deplasmanında  tartışmalı bir kararla kırmızı kart görmüştü.

Kırımız kart kararının doğruluğu tartışılırken, genç stoper bir şok daha yaşadı. Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliğinin önceki gün yayınladığı sevk raporunda yetenekli oyuncunun ismi de yer aldı. Raporda yapılan açıklamada, “Yeni Malatyaspor Kulübü futbolcusu Kubilay Kanatsızkuş'un 29.01.2021 tarihinde oynanan Yeni Malatyaspor-Fatih Karagümrük A.Ş. Süper Lig müsabakasındaki "kural dışı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı 'nın 43. maddesi uyarınca "sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 30.01.2021 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK 'ya sevkine karar verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Kubilay Kanatsızkuş, Karagümrük deplasmanında dakika 40’ta kart görmüştü. Kubilay ve Roco ikili mücadelesinde Roco yerde kalmıştı. Hakem Yasin Kol VAR işaretini yaptı ve VAR odası ile yaptığı görüşme sonrası Kubilay Kırmızı kart görmüştü.

Ebubekir Atilla