Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 14-03-2013 11:37   Güncelleme : 14-03-2013 11:37

Kosu ve egitim semineri düzenlendi

Malatya’da, ulusal hakem, ulusal gözlemciler, ulusal yardimci hakemler, bölgesel hakem ve bölgesel gözlemcilere egitim verildi

Kosu ve egitim semineri düzenlendi
 8'inci Bölge kosu ve egitim semineri yapildi. 
TFF Atletizm pistinde gerçeklestirilen atletizm kosularinin ardindan Inönü Üniversitesi BESYO toplanti salonunda ulusal hakem, ulusal gözlemciler, ulusal yardimci hakemler, bölgesel hakem ve bölgesel gözlemcilere egitim verildi.
Bölgesel Hakem Kurulu Üyesi ve Ulusal Egitimci Zafer Demir tarafindan gerçeklestirilen egitime Malatya, Elazig ve Tunceli’den 37 hakem ile 15 bölgesel ve 2 ulusal gözlemci katildi.
Konuyla ilgili bilgi veren Malatya Il Hakem Kurulu Baskani Akin Kaan Öz, “8. Bölge’nin son kosusu ile hakem ve gözlemci seminerini gerçeklestirdik. Malatya, Elazig ve Tunceli illerinden katilimlar oldu. Ulusal hakem ve gözlemciler, yardimci hakemler, bölgesel hakem ve gözlemciler bu seminerde yer aldi. 37 hakem ile 15 tane bölgesel gözlemci ve 2 tanede ulusal gözlemcimiz bu son seminere katildi” dedi.
Egitimin çok verimli geçtigine deginen Öz, “Atletizm kosularimizi gerçeklestirdik. Bir arkadasimiz disinda bölgemizde kosamayan kimse olmadi. Sezonun son kosusu ve semineri olmasi münasebetiyle bizim için verimli oldu. Malatya, zaten bu konuda her zaman lider olmustur. Kosularimiz hep Malatya’da yapiliyor. Hakem potansiyelimizde oldukça yüksek. Egitimi de Bölgesel Hakem Kurulu Üyesi ve Ulusal Egitimci Zafer Demir verdi. MHK Üyesi Hamza Isik’ta bizleri yalniz birakmadi. Egitimde oldukça verimli geçti” diye konustu.