Malatya
Giriş Tarihi : 18-10-2014 12:17   Güncelleme : 18-10-2014 12:17

Korkuluk Demiri Çocugun Eline Saplandi

Malatya’da bahçe kapisindaki korkuluk demiri 12 yasindaki çocugun eline saplandi. AFAD ekiplerinin kurtardigi çocuk, eline saplanan demir parçasi ile birlikte hastaneye kaldirildi

Korkuluk Demiri Çocugun Eline Saplandi

Olay, Akçadag ilçesinin Develi Mahallesinde meydana geldi. 12 yasindaki Dogukan Baydogan, evin bahçesinde oynarken, bahçe kapisindaki demir kapinin üzerindeki korkuluk demiri sag kolunun bilegine saplandi.
Ihbar üzerine olay yerine 112 acil servis görevlileri ile AFAD ekibi yönlendirildi. Olay yerine giden 112 acil servis görevlileri çocugun koluna müdahale ederek sardi. AFAD ekibi ise spiral makine çocugun bilegine saplanan demir kismi kesmeye çalisti.
Avuç içinden girerek elin arka yüzenden çikan keskin demir parçasi, kaynaklandigi demir parçasi ile birlikte kesildi ve demir parçasi çocugun eline saplanan kisim ile birlikte kaldi. AFAD ekipleri çocuga zarar vermemek ve daha fazla aci çekmemesi için çalismalari özenle yürüttü.
Demir kapidan kurtarilarak çocuk, eline sapli demir parçasi ile birlikte hazir bekleyen 112 acil servis ambulansina konularak Turgut Özal Tip Merkezi’ne kaldirildi.
Hastaneye getirilir getirilmez ameliyata alinan çocugun saglik durumunun iyi oldugu bildirildi.