Malatya
Giriş Tarihi : 21-05-2013 16:02   Güncelleme : 21-05-2013 16:02

Konutlar hakkinda bilgi verdi

Türkiye Muharip Gaziler Dernegi (TÜMGAZIDER) Malatya Sube Baskani Bayram Akdemir, Denizli ziyaretleri ve konutlar hakkinda bilgi verdi

Konutlar hakkinda bilgi verdi
Akdemir, dernek yöneticileriyle birlikte yaptigi basin açiklamasinda, Beydagi bölgesinde gaziler ve medya mensuplarina TOKI tarafindan yaptirilacak olan konutlar hakkinda da bilgi aktardi.
Akdemir, “Bildiginiz gibi Türkiye Muharip Gaziler Dernegi ile Gazeteciler Cemiyetinin TOKI tarafindan yaptirilacak olan 441 adet konutun ihale asamasi tamamlanmis, ihaleyi üstlenen KOM YAPI A.S firmasi ile TOKI Ihale dairesi baskanligi 14 Mayis 2013 tarihinde insaat sözlesmesini imzalamislardir. Insallah önümüzdeki günlerde TOKI insaat projesini yapimci firmaya teslim ettiginde insaata baslanacaktir. Imza asamasindan sonra insaata baslamasi bir aylik suredir. Tüm üyelerimizin bilgilerine sunarim. Insaat firmasiyla görüsmelerim devam etmekte olup, temel atma töreni için ortak bir tarih belirlenmesi için ricada bulundum. Amacim temel atma törenini devlet yetkileriyle atmamiz bu konuda firma yetkilileri görüstüm. Konuyu yönetim kurulunda görüsüp bana döneceklerini belirttiler. Insallah en kisa zamanda insaata baslanip gazilerimiz konutlarina kavusacaklardir” dedi.
Akdemir, 14-18 Mayis 2013 tarihleri arasinda Denizli Belediyesi ve Türkiye Muharip Gaziler Dernegi Denizli Sube Baskaninin daveti üzerine genel merkez dahil olmak üzere 66 il sube baskaniyla 15 Mayis 2013 tarihinde kutlanan Denizli Milli Mücadele kutlamalarinin 94 yili programina katildiklarini söyledi. Aldemir, "Yunanlilarin Izmir’i isgal etmesiyle o dönem Denizli Müftüsü olan rahmetli Müftü Ahmet Hulusi Efendi, 15 Mayis 1919 günü Milli Mücadeleyi baslatan fetvasiyla Denizli halkini mücadeleye çagirmistir. 94 yil evvel rahmetli Müftü Ahmet Hulusi Efendinin Denizli halkina yasattigi milli ruhu Denizli Belediye Baskani Sayin Osman Zolan da bizlere o günü tekrar yasatarak Malatya halkina ve Belediye baskanimiza selam ve sevgilerini iletmemi söyledi. Bizlere gösterdigi misafirlikten dolayi kendisine ne kadar tesekkür etsem azdir. Ben de Malatyali gazilerimizi en iyi bir sekilde temsil edebilmissem ne mutlu bana” ifadelerini kullandi.