Malatya
Giriş Tarihi : 16-02-2021 18:31   Güncelleme : 16-02-2021 18:31

Konut Projesi İçin Büyükşehir Meclisinden Onay Çıktı

Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ’ın vizyonel projeleri arasında yer alan Hekimhan İlçesine toplu konut yapımı projesi için ilk adım Büyükşehir Belediye Meclisinde onaylandı. Madencilik faaliyetlerinin yoğunlaşması ve bölgede konut ihtiyacının artması ile birlikte ilk neşter Hekimhan Belediyesi tarafından atıldı. Böylelikle ilçeye 200 konut kazandırılmış olacak

Konut Projesi İçin Büyükşehir Meclisinden Onay Çıktı

Büyükşehir Meclisi Şubat ayı 3’üncü oturumunu dün gerçekleştirdi. 13 maddenin görüşüldüğü mecliste gündemin ilk maddesi Hekimhan’dı.  Hekimhan Belediyesi’ne ait olan ve Belediye Hizmet Alanı fonksiyonuna sahip Karşıyaka Mahallesindeki 2 hektarlık alanın Gelişme Konut Alanı yapılması ile ilgili Büyükşehir Meclisine sunulan madde oy birliği ile kabul edildi.

Büyükşehir Meclisinde ilgili maddenin kabul edilmesinin ardından açıklamada bulunan Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ,  İlçede faaliyet gösterecek olan Demir madeni şirketlerinin istihdamı artırması ile birlikte bölgede konut ihtiyacı doğacağını ve bu ihtiyacın karşılanarak İlçe nüfusunun artırılmasına katkı sağlamış olacaklarını söyledi.

Hekimhan İlçesinin tarihinin hizmet ve yatırım manasında en verimli dönemini yaşatmak için ellerinden geleni yaptıklarını aktaran Başkan Karadağ, Erdemir Madenciliğin yatırımları, Doğalgazın İlçeye getirilmesi ve hizmet politikalarının yürütülmesi alanlarında başarıya ulaştıklarını kaydetti.

Hekimhan’ı hak ettiği refah seviyesine çıkarmayı hedeflediklerini vurgulayan Karadağ,” Hekimhan İlçesi için elimizden geleni yapıyoruz. Tasarruf ile en verimli hizmeti sağlıyoruz. Şimdiye kadar Hekimhan’ın tarihi boyunca gördüğü hizmetleri İlçemiz ile buluşturduk. Yatırımların yapılması için gerekli faaliyetleri yürüttük. Hekimhan bunlardan fazlasını hak ediyor. Bundan sonra da bu hizmetlerimize devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Yapılması planlanan 200 konut hakkında bilgi veren Başkan Karadağ,” Karşıyaka Mahallemiz içerisinde bulunan arazimizin Gelişme Konut Alanı olarak düzenlenmesi için Büyükşehir Meclisine talebimizi sunduk ve onaylandı. Hekimhan İlçesine 200 aile daha kazandırmış olacağız. Yapılması planlanan konutlar 1+1, 2+1 ve 3+1 şeklinde olacak. İlçemizin yeni gelişme alanlarına ihtiyacı var ve yatırımcıları bu alanlara çekmeyi planlıyoruz.” dedi.

Ebubekir Atilla