Malatya
Giriş Tarihi : 28-02-2017 17:39   Güncelleme : 28-02-2017 17:39

Kontrolsüz Ates Felaket Getirir

Ilkbaharin yaklasmasiyla birlikte tarla ve bahçe bakimlari baslarken Büyüksehir Belediyesi, çiftçileri kontrolsüz ates yakmamalari konusunda uyardi

Kontrolsüz Ates Felaket Getirir

Malatya Büyüksehir Belediyesi Itfaiye Dairesi Baskanligi tarafindan son 15 gün içerisinde 20 adet bahçe ve 52 adet ot yangini olmak üzere toplam 72 yangina müdahale edildigi belirtilerek, vatandaslarin bahçe ve tarla bakimlarini yaparken, ot ve çirpilarin toplanmasi sirasinda dikkat etmesi gerektigi kaydedildi. Konu ile ilgili olarak yapilan açiklamada, çok zararli ot ve çirpilarin yakilmasi halinde tedbir alinmasi gerektigi vurgulandi. Tedbirsiz ve gelisigüzel yakilan ateslerin kontrolden çikarak, can ve mal kaybi gibi bir felakete sebep oldugu belirtilen açiklamada, çiftçilerin bu konuda çok dikkatli olmalari uyarisinda bulunuldu.

ITFAIYE’DEN EGITIM ÇALISMALARI

Büyüksehir Belediyesi Itfaiye Daire Baskanligi, yangin olaylarinin çikmamasi ve çikan yanginlarda nasil hareket edilmesi gerektigine yönelik vatandaslara egitimler veriyor. Verilen bilgilere göre, egitim çalismalari kapsaminda ilçe kaymakamliklari ile yapilan isbirligi neticesinde basta çiftçiler olmak üzere, muhtar, imam, ögretmen ve ögrencilere seminerler verilerek, bilgilendirici brosürler dagitiliyor.