Spor
Giriş Tarihi : 16-10-2012 10:20   Güncelleme : 16-10-2012 10:20

“Kizilcahamamspor maçinda alinan 3 puan iyi günlerin habercisi”

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takimlarindan Yeni Malatyaspor Kulüp Baskani Ertan Mumcu, Kizilcahamamspor karsilasmasinda ortaya konulan performansin ve futbolun, iyi günlerin habercisi oldugunu söyledi.

“Kizilcahamamspor maçinda alinan 3 puan iyi günlerin habercisi”

Mumcu, ortaya konulan performansin ilerisi için kendilerini heyecanlandirdigini ve umutlandirdigini kaydederek, “Kizilcahamamspor maçi bizim için önemliydi. Orada ortaya koydugumuz performans ve netice itibariyle gerçekten bu sezonun en iyi galibiyetiydi. Sergiledigimiz iyi bir futbol vardi. Bu bizim toparlanmamiz ve ileriye dair daha umutlu olmada bize heyecan katti. Olaya böyle bakabiliriz” dedi. Belirli bir olgunlasma sürecini beklediklerine dikkat çeken Mumcu, sunlari ifade etti: 
“Insallah Kizilcahamamspor maçiyla birlikte bir yükselis söz konusu olacaktir. Yeni bir takim, 18 arkadasimizi kadromuza yeni kattik. Belirli bir olgunlasma süreci bekledik. Umarim bu beklentimiz Kizilcahamamspor maçiyla ortaya çikmistir. Bütün arzumuz o. Henüz bir seyleri konusmak için çok erken. Çünkü önümüzde çok uzun bir süreç var. Insallah bu iyi günlerin habercisi olur.”

“KIZILCAHAMAMSPOR MAÇINDA ÇOK NET VE ÇOK GÜZEL BIR FUTBOL SERGILEDIK”
Mumcu, Kizilcahamamspor karsisinda alinan 3 puanin kendileri için önemli olduguna deginerek, “Kizilcahamamspor grupta 5’te 5 yapmis, sürpriz sayilabilecek bir performans ortaya koymustu. Bu performans ve ortaya konulan basarinin da bir takim gerekçeleri vardir. Bunu tesadüfe baglamamak gerekiyor. Bu anlamda ilk 20 dakika sikintili geçti. Onlar içinde çok önemli bir maçti. Ama biz tecrübemizle, ortaya koydugumuz taktiksel anlayis ve futbolcumuzun samimiyetiyle; hakikaten tartismasiz çok net ve güzel bir futbolla 3 puani aldik. Bizim için 6 puanlik bir maçti. Bu maçla ilgili tek beklentimiz galip gelmekti, onu da basardigimiz için mutluyuz” diye konustu.

“PSIKOLOJIK OLARAK KAZANAMAMA BASKISI VARDIR”
Defansif anlamda, iyi olan takimin gol yollarinda da iyi bir seviye yakalamaya basladigini kaydeden Mumcu, “Psikolojik olarak kazanamama baskisi vardir. Bu dogaldir. Biz suanda sadece Balikesirspor maçinda gol yemis bir takimiz. Defansif anlamda bir sikintimiz yok. Gol yollarinda bir açlik ve sikinti çekiyorduk. Insallah Kizilcahamamspor maçiyla birlikte o perdeyi de açmis oluruz” seklinde konustu.