Malatya
Giriş Tarihi : 05-06-2017 17:25   Güncelleme : 05-06-2017 17:25

Kizilay’dan Sanata Destek…

Sadece hayir islerinde degil ayni zamanda toplumun beslenmesi için gerekli olan can kaynaklarindan birisi olan sanatin da Kizilay tarafindan desteklenmesi gerektigini vurgulayan Tük Kizilayi Malatya Sube Baskani Umut Yalçin, “Biz de Malatya olarak yine bir ilke imza atarak MAFSAD’la birlikte fotograf sanatçilarinin destegi ile ‘En Hayirli Kirmizi’ adi altinda ulusal bir fotograf yarismasi planladik.” dedi

Kizilay’dan Sanata Destek…

Rahime Gül Erbas ( Özel Haber)

Kizilay olarak toplumu besleyen damarlandin biri olan sanata da destek vermeleri gerektigini dile getiren Kizilay Malatya Sube Baskani Umut Yalçin’a Türkiye’de bir ilk olacak Kizilay’in MAFSAD’la birlikte düzenleyecegi “En Hayirli Kirmizi” ulusal fotograf yarismasini konustuk. Yarisma için bütçenin onaylandigini dile getiren Yalçin sunlari dile getirdi: “ Yarismamizin bütçesi çikti, artik aldik bütçeyi. Bütçeyi almadan bir sey söylemek istemedik bu sefer mahcup oluyoruz olmayinca. Malatya Fotograf Ve Sinema Dernegi ( MAFSAD) adi altinda bir dernegimiz var. Bu derneginin de yönetim kurulu üyesi olarak görev yapiyorum.  Kizilay’in sanat içindeki yerini bulmasi konusunda MAFSAD Baskani Inan Orhan’la görüsmelerimiz olmustu. Genel baskanimiz ve yönetim kurulu üyeleri de bu görüsümüzü desteklediler.”

KIZILAY SANATA DA DESTEK VERECEK

 Yalçin: “Zaten ileride insallah göreceksiniz Kizilay Sanat diye de bir merkez kurulacak. Kizilay’in sanata verdigi destegi de göreceksiniz. Sadece bu tip hayir islerinde degil ayni zamanda toplumun beslenmesi için gerekli olan can kaynaklarindan birisi olan sanatinda desteklenmesi açisindan da Kizilay’in faaliyetlerini göreceksiniz. Biz de Malatya olarak yine bir ilke el atalim dedik. MAFSAD’la birlikte Fotograf Sanatçilarinin destegi ile “En Hayirli Kirmizi” adi altinda ulusal bir fotograf yarismasi planladik. Yakin zamanda ilana çikacak, içinde kirmizi rengi barindiran ve hayir temasi olan, insanlarin yardimlasmasini, çabalarini gösteren bu tip kurgularda içerebilecek hayir temali fotograflari insallah yarismada, tüm T-Türkiye’den isteyecegiz. Ödüllü güzel bir yarisma olacak. Kizilay sanat anlaminda da biz Malatya olarak ilk adimi atmis olacagiz.  Ne kadar çok insana duyurabilirsek o kadar çok bu yarismaya katilacak gönüllü insanlarimiz olur” ifadelerini kullandi.