Malatya
Giriş Tarihi : 15-10-2017 16:09   Güncelleme : 15-10-2017 16:09

Kizilay Idlib’te Önlemlerini Aldi

Idlib’teki krizin basindan bu yana insani yardimlarini kesintisiz sürdüren Kizilay, farkli senaryolara karsi tüm önlemlerini kapasite artirarak aldi

Kizilay Idlib’te Önlemlerini Aldi

Kizilay, Türkiye’nin Idlib operasyonuna karsi insani yardim anlaminda bölgede her türlü önlemi kapasite artirarak aldi. Krizin basindan bu yana insani yardimlarini kesintisiz sürdüren Kizilay, basta BM olmak üzere uluslararasi insani yardimlarin bu bölgeye sevki ve dagitimi ile ilgili sinir ötesi gümrük ve lojistik destege de devam ediyor. Kizilay, bölgenin tam anlamiyla terör unsurlarindan arindirilmasi akabinde de sosyal hayatin normallestirilmesine yönelik çok boyutlu insani hizmetlerin verilmesine de destek olacak. Ayrica tüm bu çalismalarin yani sira olabilecek düzensiz nüfus hareketlerine yönelik olarak AFAD ile koordineli müdahale planlari da olusturuldu.

KAMP VE YETIMHANELERDE LOJISTIK HAZIRLIKLAR TAMAM

Kizilay, Türkiye siniri disinda Idlip’te 5 kamp, 12 yetimhaneye destek veriyor, yetimhanelerde, anne ve babasini kaybeden 9 binin üzerinde çocuk bariniyor. Yetimhanelerde barinan çocuklarin ise her türlü türlü iaseleri ile egitimlerini de Kizilay karsiliyor. Idlib’te bir milyonun üzerinde anasi babasi ya da ikisinden bir tanesi olmayan, aralarinda 5-6 yas alti ve bebeklerin de bulundugu korunmasiz çocuk var. Kizilay, yetkilileri düzenli olarak Yetimhaneleri ziyaret ederek, çocuklarin ve egitmenlerin ihtiyaçlarini yerinde tespit edip karsiliyor.