Malatya
Giriş Tarihi : 21-04-2021 16:25   Güncelleme : 21-04-2021 16:25

Kitaplar Çocuklara Umut Olacak

​​​​​​​ Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Gençlik ve Spor Hizmetleri Gençlik Merkezi tarafından kitap toplama kampanyası başlatıldı.

Kitaplar Çocuklara Umut Olacak

“Kitaplar Buluştursun Bizi” sloganıyla başlatılan kampanya ile kullanılmayan kitaplar, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan köy okullarının kütüphanelerinde yeni okuyucularıyla buluşturulacak. Kenara atılıp okunmayan veya tavan arasında tozlanmış kitapların toplanmasını hedefleyen kitap toplama kampanyası, kültür dünyasına mütevazı bir katkı sağlamayı amaçlıyor.

Kampanya ile ilgili kent merkezinde otobüs durakları ve reklam tabelalarında asılan afişlerde, “Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan köy okullarının kütüphanelerine sizlerin de desteğini alarak çocuklarımızın eğitimlerine ve kitap okuma alışkanlığı kazanmalarına olanak sağlamak amacıyla kitap ve kırtasiye bağışlarınızı bekliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Kitap bağışında bulunmak isteyen vatandaşların, Yeşilyurt Zaviye Mahallesi Tevfik Temelli Caddesi’nde bulunan Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Gençlik ve Spor Hizmetleri Gençlik Merkezi’ne müracaat edebiliyor.

Ebubekir Atilla