Ekonomi
Giriş Tarihi : 20-04-2021 15:34   Güncelleme : 20-04-2021 15:34

Kısmi Kapanma İle Düğünler Ertelenince Organizasyonlar İptal Oldu

Kısmi Kapanma sürecinde tören, nikah merasimi ya da düğün yapmaksızın resmi evlenme işlemleri gerçekleştirilebilecek. Ancak ilgili genelgede belirtildiği şekilde 17 Mayıs 2021 tarihine kadar nişan, kına, tören, nikah merasimi ya da düğün yapılmasına kesinlikle müsaade edilmeyecek. Bu kararla birlikte Evlilik hazırlığı yapan çiftlerin çoğu rezervasyon tarihini ertelemeye başladı.

Kısmi Kapanma İle Düğünler Ertelenince  Organizasyonlar İptal Oldu

Pandemi sürecinin başlaması ile birlikte evlilik hayali kuran çiftler sürekli kısıtlamalara takılıyor. Genelde mevsimlik olarak belirlenen düğün tarihleri artık normalleşme süreçlerine göre alınıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu Kısmi Kapanma süreci kapsamında alınan kararlar evlenecek çiftlerin hoşuna gitmedi. Kimi çiftler organizasyon tarihlerini ertelerken, kimisi de çareyi iptal etmekte buldu.

Vaka sayılarının hızlı bir şekilde artmasına bağlı olarak yeni gelen kısıtlamalar dünya evine girmek isteyen çiftlerin hayallerini başka bahara erteledi. Malatya’da pandemi süreci ile birlikte yüzde 70 gelir kaybına uğrayan düğün sektörü, Kısmi Kapanmanın sancılarını yaz aylarında çekecek gibi.

Gelinlik paketlerini seçen ve hazırlıklarını tamamlayarak düğün tarihini bekleyen çiftler, alınan kısıtlama kararları ile aldıkları paketleri iptal ediyor. İş yaparım umuduyla ay içerisinde kıvranan Gelinlik Mağazaları ve Düğün Salonları ise gelen iptal taleplerini zarar ederek karşılamak zorunda kalıyor.

 

Ebubekir Atilla