Malatya
Giriş Tarihi : 24-01-2017 19:01   Güncelleme : 24-01-2017 19:01

Kis Magduru Çaydanliklar

Bakim ve tamir islerinin en fazla ilgi gördügü aydir kis ayi. Özellikle araçlar kis bakimindan geçip kisa öyle girer. Bunun yaninda mutfakta bulunan kap kacaklar da kis aylarinda bakima gönderilir. Iste kis aylarinda en çok bakima ve tamire gönderilen kap kacaklar arasinda öne çikan mutfak ürünü ise çaydanliklar

Kis Magduru Çaydanliklar

>>Hanife Sari (Özel Haber)

Yazin çok fazla kullanilmasindan dolayi bir türlü bakima ve tamire götürülme firsati yakalanamayan çaydanliklar kis ayinin gelmesiyle birlikte tipki araçlar gibi bakim ve tamire götürülüyor.

Bakim ve tamir isiyle ugrasan Serdar Çelik yaza oranla kis aylarinda çaydan tamirini ve bakimini yogun bir sekilde yaptiklarini belirterek, “ Çaydanlikta en çok karsilasilan sikintilar arasinda sunlar yer aliyor; kulp kirilmasi, kulp yanmasi, paslanma, içten kireçleme yapma. Bunun yaninda parlatma da yapiyoruz. Yazin fazla bir müsteri bulamiyoruz çünkü isler yogun oldugu için insanlar bakim ve tamir isiyle fazla zaman kaybetmek istemiyorlar ve idare etme yoluna gidiyorlar kisin fazla bir is söz konusu olmadigi içinde insanlar geliyor çaydanliklari olsun diger kap kacaklarini tamire ve bakima veriyor bizde gereken islemleri yapiyoruz. Bakima getirilen kap kacaklar arasinda ise en çok çaydanliklar getiriliyor ” ifadelerini kullandi.