Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
08 AĞUSTOS Pazartesi 04:04
Advert

Advert

Kırsala Dev Yatırımlar Yapılıyor

Darende İlçesi Ayvalı Mahallesi'nin içme suyu altyapısı yenileniyor. 4 bin metrelik içme suyu hattı tamamlanırken, 6 bin metre içme suyu, bir adet 100 tonluk ve bir adet de 150 tonluk olmak üzere toplamda iki adet içme suyu deposu yapılıyor. Malatya’nın her noktasına hizmet götürdüklerini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ”Siyasi görüş ayırt etmeksizin şehrimizin her noktasını yatırımlarla buluşturduk. Malatya’da hizmet destanları yazdık” dedi

Malatya
Giriş Tarihi : 27-06-2022 18:10   Güncelleme : 27-06-2022 21:44
Kırsala Dev Yatırımlar Yapılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından Darende İlçesi Ayvalı Mahallesi’ne yapılan alt ve üstyapı çalışmaları ile ilgili Yatırım Bilgilendirme Toplantısı yapıldı. Yatırım bilgilendirme toplantısının ardından Ayvalı Kültür Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Ayvalı Mahallesi’nde yapılan programa; Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın yanı sıra AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, Kuluncak Belediye Başkanı Erhan Cengiz, MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, siyasi parti ilçe başkanları, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları, mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

Yatırım bilgilendirme toplantısında ilk olarak konuşan Ayvalı Mahalle Muhtarı Hamit Özdemir, “Mahallelerine yapılan yatırlardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert’e teşekkür ediyorum” dedi.

DEMİR,”DARENDE MERKEZİNDE ÇALIŞMALAR BİTME NOKTASINA GELDİ”

Darende ilçesi ve Ayvalı mahallesine yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Hakan Demir, “Çalışmalarımız yoğun olarak devam etmektedir. Darende ilçemizdeki altyapı çalışmalarının akabinde üst yapı çalışmalarımıza başlayacağız. Mobil plentimizi ilçemize getirerek imalatlarımızı bizzat yerinde yaparak daha hızlı bir hizmet vermenin gayretinde olacağız. Darende ilçe merkezimizdeki altyapı çalışmalarımız bitme aşamasına geldi. Ayvalı Mahallemizde de altyapı çalışmaları yapılmakta. Altyapı çalışmalarının tamamlanması ile birlikte asfalt çalışmalarına başlayacağız” şeklinde konuştu.

MERT,”AYVALI’YA KAYNAK SUYU VERECEĞİZ”

MASKİ Genel Müdürlüğü olarak sahada olduklarını dile getiren MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, yaptığı konuşmada, ” Bütün ilçelerimizde yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Sayın Başkanımızın sağlamış olduğu kaynaklar doğrultusunda Malatya’da çok ciddi çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Darende ilçemizde yapmış olduğumuz depolarla birlikte sondajları kapatarak içme suyunu kaynaktan veriyoruz. Skala sistemiyle bütün depolarımızı kontrol etmekteyiz. Ayvalı mahallemize de kısa bir süre içerisinde kaynak suyu vereceğiz. MASKİ olarak çok ciddi çalışmalar yapmaktayız bu çalışmalardan dolayı personellerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

ÖZKAN,”BAŞKANIMIZ AYVALIDA BÜYÜK BİR SEFERBERLİK BAŞLATTI”

Darende Belediye Başkanı İsa Özkan’da “Büyükşehir Belediye Başkanımız Ayvalı Mahallemizde büyük bir seferberlik başlattı. Gerek altyapıda ve gerekse üstyapıda Ayvalı Mahallemizi yeniden 2022 yılında yenileyeceğiz. Hizmetler hiçbir zaman bitmez. Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle hemşerilerimize problemlerini çözmüş olacağız. Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere MASKİ Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Darende’nin içilmez bir suyu vardı. MASKİ cazibeyle gelen bir içme suyu getirdi. Ayvalı Mahallemizin de içme suyunda sıkıntıları vardı. İnşallah bunlarda çözülecek. Büyükşehir Belediyemizin güzel çalışmaları var, sorunları yerinde çözmeye gayret gösteriyorlar” dedi.

GÜRKAN,”AYRIM YAPMADAN HER NOKTAYA HİZMET GÖTÜRÜYORUZ”

Görev aldığı her yerde şimdiye kadar yapılanların çok daha fazlasını yapmayı kendilerine hedef koyduklarını ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Biz Ayvalıları çok seviyoruz. Benim yetiştiğim tavır itibariyle, yöneticilik yaptığım dönem içeresinde de her gittiğim yere bir şey bırakmam gerekiyor. Dolayısıyla bir devlet bir yere gittiğinde orada muhakkak bir değişiklik oluşturması lazım. Bir hizmet anlayışının oraya ihlas edilmesinin ve oraya bir hizmetin götürülmesi lazım. Bizim felsefemizde hep bunlara dikkat ettik. Çalıştığımız her yerde şu hedefi koyduk. Şimdiye kadar yapılanların çok daha fazlası yapılsın dedik. Kamuda çalıştığım dönemde de siyaseten Belediye Başkanı olduğum dönemde de Allah'a şükür bu temennilerimizin hepsini gerçekleştirdik. Allah'a şükür bugün bütün siyasi partilerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, meslek kuruluşlarımız olsun birlik beraberlik içerisindeyiz. Geçtiğimiz gün kayısı festivali ile ilgili yapılan toplantıda 33 siyasi parti il başkanlarımız toplantıya katıldı. Bu önemli bir demokratik yansımadır. Demokrasinin bayram olarak görünümünün sağlanmasıdır. Türkiye'de ikinci bir belediyede böyle bir örnek yoktur. Dolayısıyla birinci etapta sevginin, barışın, birliğin, beraberliğin yan yana olmasıdır.

Seçim olur herkes iradesini götürür sandığa yansıtır seçim bittikten sonra her şey biter ve hizmet yarışı başlar. Ve bizi bu görevlere siz tebliğ ettiğiniz, teveccüh ettiniz, tercih ettiniz. Belediye başkanı olduktan sonra bizim nüfusumuzun sayısı kadar ve her kişi başına bize devlet para veriyor. Bu sana oy vermiş bu sana oy vermemiş şeklinde bir şey söz konusu değildir. Dolayısıyla biz bunun bilincindeyiz. Darende belediye başkanımız da bunun bilincindedir. Dolayısıyla biz bütün insanlarımızı bir tutarız. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesi temel şiarımızdır. Ve biz tevazu, samimiyet ve gayret ile memleket işi gönül işi dedik. Biz gönül yıkmanın Kâbe’yi yıkmaya eşdeğer olduğunu biliyoruz. Biz o düşünce yapısından o inanç yapısından gelmişiz. Şu anda Türkiye'de altın çizerek söylüyorum en fazla yatırım yapan belediye Malatya Büyükşehir Belediyesi'dir. Yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Biz göreve geldiğimizde asfaltsız, susuz ve kanalizasyonsuz hiçbir yerleşim birimimiz kalmayacak dedik. Ayrıca akarsulara atık sular karışmayacak dedik. Bugün bütün ilçelerimizde çöp aktarma istasyonları yapıyoruz. Tüm ilçelerimizde arıtma istasyonları yapıyoruz. Ve bütün ilçelerimizde ve şu anda 100'ün üzerinde şantiye MASKİ’de, 100’ün üzerinde de yol asfalt işleri şantiyeleri var.

Darende Belediye Başkanımız elinden geldiğince yoğun bir gayret gösteriyor. Biz birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız. Darende belediye başkanımız ile birlik beraberlik içerisinde çalışıyoruz çalışmaya da devam edeceğiz. Diğer ilçelerle de aynı şekilde çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Yani biz bütün ilçe belediye başkanlarımızla beraber söz konusu memlekete hizmet olduğu zaman gerisi teferruattır diyoruz. Bu memlekete hizmet etme noktasında gece gündüz durmadan durmak yok yola devam diyoruz” diye konuştu.

>> Ebubekir Atilla 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR