Malatya
Giriş Tarihi : 27-11-2017 14:34   Güncelleme : 27-11-2017 14:34

Kirsal Bölgelere 10 Yeni Araç

MOTAS tarafindan alimi gerçeklestirilen 10 adet yeni otobüs için, Büyüksehir Belediyesi önünde bir tanitim programi düzenlendi. Araç filosunu güçlendiren MOTAS, sayiyi 262’ye çikardi, Üstelik araçlarin yüzde 90’i Engelliye uygun iken, yine yüzde 90’i klimali araçlardan olusuyor. Yeni alinan 10 aracin ise sadece kirsal bölgelerde hizmet verecegi belirtildi

Kirsal Bölgelere 10 Yeni Araç

>>M. ALI GÜNAYDIN

 

 

Büyüksehir Belediye bagli Ilimizin sehir içi toplu tasima hizmetlerini yürüten MOTAS tarafindan alimi gerçeklestirilen 10 adet yeni otobüs için, Büyüksehir Belediyesi önünde bir tanitim programi düzenlendi. Farkli renkleriyle dikkat çeken yeni otobüsler, sadece kirsal bölgelerde seferler yapacak. MOTAS toplamda araç filosunu 262 çikardi, üstelik araçlarin yüzde 90’i Engelli tasimaya uygun iken, yüzde 90’i ise klimali araçlardan olusuyor. Büyüksehir Belediye binasinin bulundugu alanda yapilan tanitim programina Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir’in yani sira, Genel Sekreter Ercan Turan, genel sekreter yardimcilari, MOTAS Genel Müdürü Enver Sedat Tamgaci, Belediye Meclis üyeleri, daire baskanlari, sube müdürleri, sirket yetkilileri ile muhtarlar katildi.

“SÜREKLI ARAÇ FILOMUZU YENILIYORUZ”

Tanitim programi sirasinda, toplu ulasimin daha saglikli bir hale getirilmesi için çalismalarini yogun bir sekilde sürdürdüklerini belirten Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir yaptigi konusmada, “Malatya Büyüksehir Belediyesi UKOME, MOTAS ve Ulasim Daire Baskanligi olarak ulasimin daha rahat ve saglikli bir sekilde gerçeklestirilmesi için büyük bir çalisma içerisindeyiz. Malatya merkez ile ilçe ve kirsal mahalleler arasindaki ulasimi yeniden planliyoruz. Ulasim bütün sehirlerin üzerinde hassasiyetle durdugu hizmet anlaminda büyük bir çaba ve planlamayi gerektiren bir konudur. Bu vesile ile bizler toplu tasimada ilk geldigimiz günden itibaren sürekli araç filomuzu yeniliyoruz. Daha genç bir filo ile saglikli ve konforlu hizmet sunmaya gayret ediyoruz” seklinde konustu.

“TÜRKIYE’DE ILK TRAMBÜS PROJESI MALATYA’DA”

Trambüs projesinin prestij yatirimlardan biri oldugunu belirten Baskan Çakir sunlari ifade etti, “Ulasimda Türkiye’de ilk olarak Trambüs projesini Malatya’da uyguladik. Çok önemli bir yatirimdi. 23 adet aracimizla Sivas Yolundan Üniversiteye kadar konforlu, saglikli ve hizli bir hizmet veriyoruz. Trambüs’ü kullanan vatandaslarimizin katilimi ile yapmis oldugumuz anket sonucuna göre %70 gibi bir kullanici memnuniyeti ile karsilastik. Bu da ulasimda gerçekten çok yüksek bir rakam! Amacimiz ulasimda hemserilerimizin daha konforlu, güvenilir bir yolculuk yapmalarini saglamak.”

117 ADET HALK OTOBÜSÜNÜN DÖNÜSÜMÜ SAGLANDI

Malatya Büyüksehir Belediyesi olarak Malatya trafigini rahatlatmak amaciyla dönüsüm projesi baslattiklarini da belirten Baskan Çakir, “Malatya Büyüksehir Belediyesi olarak MOTAS ile minibüsçü esnafi arasinda yapilan protokolle minibüslerden özel halk otobüslerine geçildi. D4 belgeleri ile hizmet vermekte olan minibüslerin bölge bölge özel halk otobüslerine dönüsümlerini sagladik. Battalgazi- Hanimin Çiftligi, Topsögüt-Dilek, Yesilyurt, Canli Hayvan Pazari-Sanayi, Bostanbasi ve Yakinca bölgelerimizde toplam 117 adet halk otobüsünün dönüsümü saglandi. Bir yandan da MOTAS kendi araçlarini yenileyerek daha güvenli, saglikli, konforlu bir ulasim hizmetini sürdürmeye devam ediyor. Bugün alimi gerçeklestirilen 10 adet aracimiz hizmete girmis olacak. MOTAS’in önemli bir otobüs filosu var ve günde binlerce km yol yapiliyor. Allah kazasiz belasiz hizmet etmeyi nasip etsin. Bütün arkadaslarima özverili çalismalarindan dolayi tesekkür ediyorum” ifadesini kullandi.

Büyüksehir Belediye Baskani Ahmet Çakir konusmalarinin ardindan katilimcilarla birlikte alimi gerçeklestirilen otobüsleri gezerek, incelemelerde bulundu.