Siyaset
Giriş Tarihi : 29-08-2012 10:39   Güncelleme : 29-08-2012 10:39

“Kirpiye yavrusu yumusak gelir”

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu'nun, “Malatya için çalisan tek milletvekili Veli Agbaba’dir” sözüne iliskin olarak, "Kirpiye yavrusu yumusak gelir. Mecliste birer dakikalik söz almakla ülkenin sorunlari halledilmis olmaz. Siyasi partileri çözüm duvariyiz aglama duvari degiliz” dedi.

“Kirpiye yavrusu yumusak gelir”

ANAOKULUNDA HEDEF YÜKSEK

AK Parti’li Sahin, Malatya Milli Egitim Müdürlügü'nü ziyaret etti, bir süre görüstü. Il Milli Egitim Müdürü Mehmet Bulut, "4+4+4 egitim sisteminin bu yil mecliste kabul edilen ve uygulama alanina getirilen bu çalismayi biz ilimizde tamamladik. Bu çerçevede okullarimiz oldu. Ancak okul öncesi egitimle ilgili iyi çalismalar yürütmemiz gerekiyor. Bununla ilgili alt yapi çalismalarini tamamladik. Insaatina basladigimiz 5 yeni anaokulumuz var. Bu okullarimiz birkaç ay içinde insallah bitecek. Su an son 5 yilda egitim ögretime açtigimiz anaokulumuz vardir. Okul öncesi egitimde de ilimizde iyi bir yerde olmayi hedefliyoruz" dedi.

 

EGITIME KATKI SUNULDU

Milletvekili Sahin, egitimin insanoglunun hayatinda ne kadar öneme sahip oldugunu bildiklerini belirterek, sunlari söyledi: "Bizler bugün burada 4+4+4 egitim sistemiyle ilgili olsun, müfredatta ezberi tamamen bir kenara birakip yoruma dayali, insanlarimizin ögrenme eksenli bir müfredatin hazirlanmasinda güzel çalismalar yürüttük. AK Parti döneminde 160 bin derslik yapilarak bugüne kadarki Türkiye Cumhuriyeti döneminde atanan ögretmenler de dahil olmak üzere üçte biri bizim dönemimizde oldu. Ilkögretimde kiz ögrencilerimize 30 lira egitim destegi veriyoruz. Orta ögretimde 45-50 lira egitim destegi veriyoruz. Ögrencilerimizin egitim ihtiyaçlarini sosyal devlet olarak yerine getiriyoruz."

 

SEKTEYE UGRATACAKLAR

Sahin, 2012-2013 egitim ögretim yilina yaklasirken 4+4+4 egitim sistemiyle ilgili ögrenci sayisi ve derslik sayilariyla ilgili Milli Egitim Bakanligi'ndan yeterli bir açiklamanin gelememesi sorusuna söyle karsilik verdi: "Okullardaki ögrenci sayisina, derslik sayisina göre arkadaslarimiz geçmiste oldugu gibi bugün de yapiyor. Eger derslik sayisi yeterli degilse tam gün olarak devam ederler, ama yeterli ise ögrencilerimiz ikili ögretim olarak devam edecek. Belki muhalefetin hosuna gitmeyebilir bu tür uygulamalar ama bunu böyle sudan bahanelerle, egitim sistemini sekteye ugratacak birtakim çikislarin yürütülmesi de çokta insafli degildir."

 

SERT ÇIKTI

Milletvekili Sahin, geçen günlerde bir takim incelemeler yapmak ve Hekimhan Ceviz, Maden ve Kültür Festivali'ne katilmak için Malatya’ya gelen CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu'nun, Malatya için çalisan tek milletvekilinin Veli Agbaba oldugunu söylemesine karsilik, "Kirpiye yavrusu yumusak gelir. Diger insanlarimiza sorsunlar, iktidar partisi içerisinde bulunan 5 milletvekili arkadasimiz mecliste çalismalar yürütülmektedir. Mecliste birer dakikalik söz almakla ülkenin sorunlari halledilmis olmaz. Siyasi partilerin biz çözüm duvariyiz aglama duvari degiliz. Tabii ki muhalefet serzeniste bulunacak, bagiracak bazen aglayacak. Ben sadece 11-12 kez konustum. Bu da herhalde bir genel baskanin bilgi eksikliginden kaynaklanmaktadir. Elbette meclis kürsüsünde çok fazla konusmanin da bir sey ifade etmeyecegini biliyorum. Biz, meclis çalismalarini yaklasik bir yildir takip ettik, muhalefetin asil amaci orada meclisi isler hale getirmemekle mükellef bir algiyi kendilerine benimsemis. Ama biz o meclisi çalistirmak zorundayiz. Maalesef muhalefette süreyi uzatarak iki kelime fazla söyleyelim diye meclisi tikamaya çalisiyorlar" dedi.