Siyaset
Giriş Tarihi : 28-01-2014 17:20   Güncelleme : 28-01-2014 17:20

Kirilan gönülleri tamir edecegiz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Büyüksehir Belediye Baskan Adayi Doç. Dr. Fikret Sinasi Kazancioglu, sikintilari çok iyi bildigini belirterek, “Kursunlu beldesinde devletin varligini hissetmek çok zor. Basta kirilan gönülleri tamir edecegiz, daha sonrada bütün sikintilari çözecegiz” dedi.

Kirilan gönülleri tamir edecegiz

Fikret Sinasi Kazancioglu, seçim çalismalari kapsaminda Yazihan’a bagli Fethiye ve Hekimhan’a bagli Kursunlu beldesini ziyaret etti.

Fethiye beldesinde vatandaslarla bir araya gelen Kazancioglu, “Ben, sizlerin rahatça ulasabilecegi birisiyim. Bu anlamda yerel seçimde sizlerden destek istiyorum. Kapiyi çaldiginiz an selamünaleyküm, bir merhaba diyecek kadar sizlere yakinim. Fethiye benim memleketim. Burasi benim köyüm. Türkiye’yi suan hirsizlar yönetiyor. Adam hirsizlik yapiyor, “Allah yanimda” diyor. Böyle bir sey olabilir mi? Gelin hep birlikte buna son verelim” diye konustu.

SIKINTILARI ÇÖZECEGIZ

Sinasi Kazancioglu daha sonra Kursunlu beldesine gitti. Kazancioglu, sikintilari çok iyi bildigini aktararak, sunlari bildirdi: “Buralar bizim gözbebegimiz. Mezarligimiz ortak. Ölümüz ortakken, dirimiz neden ortak olmasin? Gelecegiz, hizmet edecegiz, beraber olacagiz. Buranin derdi, bizim derdimiz. Hepimiz birbirimizi taniyoruz. Buralar bizim topraklarimiz. Buranin sorunlarini biliyoruz. Buralar seçimden seçime ugradigimiz, seçimden seçime geldigimiz yerler degil. Zor sartlarda yasiyorsunuz. Yollar kötü, ulasiminiz çok sikintili. Kardan dolayi arabalarin bir kismini yukarda biraktik. Bu zorluklari sizler her gün yasiyorsunuz. Buralar hizmet yönünden unutulmus yerler. Maalesef buralara hizmet, seçimden seçime bir ziyaretle oluyor. Buralar hizmet alamiyor. Hizmet anlaminda devletin varligini burada hissetmek çok zor. Hizmet alamamalarina ragmen kimse devlete sitem etmiyor. Insallah biz önümüzdeki seçimde tavsiye ve telkinleri aliyoruz. Buralarin bütün eksiklerini en kisa zamanda tamamlayacagiz. Basta kirilan gönülleri tamir edecegiz, daha sonrada bütün sikintilari çözecegiz.”

DEVLET HIZMET EDECEK

MHP Hekimhan Belediye Baskan Adayi Avukat Taner Özhan ise, “Yerel Yönetimler Yasasi’nin degismesiyle birlikte buralar artik mahalle olacak. Buralar bütün hizmeti tamamen Hekimhan Belediyesi’nden alacak. Büyüksehir belediye baskan adayimiz Sinasi Bey ile ortak çalismalarimiz sonucunda yapacagimiz hizmetler sonucunda, bu memleketin insanlarina hak ettikleri degeri verecegiz. Buranin hak ettigi hizmetleri insanlarimizin ayaklarina getirecegiz. Hekimhan belediye baskanligi görevi nasip olurda bize verilirse, herkes hizmetini dogrudan bizden talep edecek. Onun bunun önünde egilme dönemi bitmistir. Devlet vatandasina hizmet edecektir” dedi.