Malatya
Giriş Tarihi : 25-08-2016 19:33   Güncelleme : 25-08-2016 19:33

Kiraz’dan Saldiriya Kinama

CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz, Kiliçdarogluna yönelik yapilan saldiri girisimine sert tepki göstererek, “ Hiçbir terör saldirisi bizi korkutamaz, CHP’nin bütün örgütleri Genel Baskanina kilitlenmistir Genel Baskaniyla birlikte bu ülkede terörün bitmesi için her türlü mücadeleyi verecektir.” dedi

Kiraz’dan Saldiriya Kinama

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu, Artvin’de yaptigi bir gezi sirasinda suikast girisimine ugradi. Yapilan saldiri sonucu bir asker sehit oldu. Saldiriya birçok kanaldan tepki geldi. CHP Malatya Teskilati da tepkisini yaptigi basin açiklamasiyla dile getirdi.  Kiraz: “Bugün Genel Baskanimiz Sayin Kemal Kiliçdaroglu  Artvin’ de yapmak istedigi bir gezi sirasinda bir suikast girisimi ile karsilasti. Bu saldiriyi elbette biz söyle görüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Örgütlerine, Cumhuriyet Partisine oy verenlere, Cumhuriyet Halk Partisi’ ne kurumsal kimligine yapilmis bir saldiridir. Yine kemal Kiliçdaroglu bu ülkeyi kuran Cumhuriyet’ i kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün koltugunda oturan ve bu anlamda Cumhuriyeti’ ne karsi yapilmis bir saldiridir. Yine bir siyasi partinin genel baskanina yapilmis olmasi demokrasinin en önemli unsuru olan bir siyasi partinin ve bugüne kadar demokrasiyi bu ülkeye yerlestirmis, yasatmak kararliligini sürdüren  genel baskanimiza yapilmis olmasi dolayisiyla demokrasiye yapilmis bir saldiridir. Suna inaniyoruz ki bu aciyi bu saldiriyi kinayan bütün  milletinize bütün halkimiza bütün yurttaslarimiza yapilmis olan bir saldiridir. Dolayisiyla bu saldiriyi siddetle kiniyoruz. Asla ve asla cumhuriyet halk partisi de, onun genel baskani da, onun örgütleri de, bu ülkenin çagdas degerleri de bu ülkenin insanlari da bu alçakça saldiriya haince saldiriya asla geçit vermeyecektir”  ifadelerini kullandi.

‘GENEL  BASKAN’A YAPILMIS OLMASI MANIDARDIR’

Uzun süredir terörün karsisinda Cumhuriyet Halk Partisi bir durus sergiliyor diyen Kiraz : “Dimdik bir durus sergiliyoruz dolayisiyla hiç zikzak yapmadik, hiç teslim olmadik onun için saldirilarin Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Baskanina yapiliyor olmasi manidardir, anlamlidir. Bu saldirida bir askerimiz sehit olmustur. Askerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bütün milletimize bütün halkimiza bassagligi diliyorum tabi yarali askerlerimiz var, yarali güvenlik güçlerimiz var onlara da acil sifalar diliyoruz” sözlerini kullandi.

‘KORKMUYORUZ, YILMAYACAGIZ, SINMEYECEGIZ’

Yine Genel Baskanimiz bu saldiri sonrasinda da yüreklice programina devam etmektedir ve bugünkü programlarini gerçeklestirecektir diyen Kiraz, su sekilde devam etti: “ Cumhuriyet Halk Partisi’ nin bütün örgütleri Genel Baskanina kilitlenmistir Genel Baskaniyla birlikte bu ülkede terörün bitmesi için her türlü mücadeleyi verecektir. Bugüne kadar oldugu gibi bundan sonraki süreçte terör kimden gelirse gelsin siddetle, nefretle lanetlemeye devam edecegiz. Bu ülkede terörden arinmis bir yapiyi kurma noktasinda bütün çaba ve gayretlerimizi sarf etmeye devam edecegiz.  Önümüzdeki dönemde yine bu ülkeye barisin, kardesligin gelmesi noktasinda elimizden gelen bütün katkiyi sunmaya devam edecegiz. Bu ülkeye gerçek anlamda demokrasinin gelmesi, için barisin kardesligin gelmesi için bütün mücadelemizi yilmadan korkmadan usanmadan vermeye devam edecegiz. Bu ugurda demokrasi için bu ülke çok bedeller ödedi. Cumhuriyet Halk Partisi bir çok bedel ödedi. Dolayisiyla bundan sonrada hiçbir seyden korkmadan, hiçbir seyden sakinmadan gögsümüzü siper ederek demokrasi için her türlü mücadeleyi verecegiz. Her türlü bedeli ödemeye haziriz. Sayin Genel Baskan Yardimcimiza yapilan saldiriyi bu ülkenin duyarli her vatandasi kendine yapilmis olarak kabul etmektedir suanda. Bu vesileyle bu ülkenin bütün duyarli insanlariyla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’nin  bu mücadele anlayisini sürdürmeye devam edecegiz. Korkmuyoruz, yilmayacagiz, sinmeyecegiz bütün örgütlerimizle dimdik ayaktayiz. Sayin Genel Baskanimiza bir kez daha geçmis olsun diyoruz, dimdik yanindayiz arkasindayiz. Hiçbir terör tehdidi suikast tehdidi bizi teslim alamaz alamayacaktir.”