Siyaset
Giriş Tarihi : 24-12-2014 17:12   Güncelleme : 24-12-2014 17:12

Kiraz: Cemiyet Malatya için önemlidir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Il Baskani Enver Kiraz, Malatya Gazeteciler Cemiyetinin Malatya’nin bir degeri oldugunu belirterek “25 Yilini dolduran Cemiyetimiz Malatya için çok önemlidir” dedi.

Kiraz: Cemiyet Malatya için önemlidir

CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz, Il yöneticileriyle birlikte Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde konusan baskan Haydar Karaduman, "Ankara'daki siyasi partiler arasindaki kavgaya dövüse bakmayin. Malatya, Türkiye siyasetine örnek bir yapi olusturuyor. Gerek iktidar, gerek ana muhalefet, gerekse de diger muhalefet partilerinin yerel yöneticileri gerçekten Türkiye'ye örnek teskil etmektedir. Bu olusumun saglanmasina en büyük katkilardan birisini de CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz sunmaktadir, siyasi platformda oldugu gibi basinla da iliskileri çok güzel. Yerel basina gösterdigi yakin ilgi ve cemiyetimize gösterdigi tavir takdire degerdir" dedi.

CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz ise, Gazeteciler Cemiyeti'nin Malatya için öneminin büyük oldugunu aktararak, “25 yil önce kurulusmus olan Gazeteciler Cemiyeti'nin daha uzun yillar Malatya'da önemli isler yapacagina inaniyoruz. Malatya Gazeteciler Cemiyeti Baskani Haydar Karaduman'in bu kurumun basinda, hem tarafsizligiyla hem Malatya siyasetine bakisiyla hem de halki bilinçlendirme noktasindaki tavirlariyla örnektir, Malatya’ya önemli katkilar sunmaktadir" diye konustu.

Kiraz, 2014 yilini yogun bir gündemle geride birakmaya hazirlandiklarini belirterek, "Hem Türkiye'nin hem de Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizlerin gündemi çok yogun. Partimizin yapacagi çalismalari, bizzat ziyaretlerde bulunarak, paylasmak istedik. 17 ve 25 Aralik içerisindeyiz, verdigimiz önergelerle de yolsuzluk ve rüsvet haftasi ilan edilmesi geregini düsünüyoruz. Ülke bir yil önce yüzyilin en büyük yolsuzluguna uyandi. Operasyon sonucunda adi geçen 4 bakan hakkinda TBMM’de kurulan yolsuzluklari arastirma komisyonu tarafindan 22 Aralik’ta yüce divana gönderilmesi gerekiyordu ama bir sekilde bu durum 5 Ocak’a ertelendi. Mali suçlari arastirma komisyonuna göre 4 bakanin mal varligi arasinda dengesizligin olustugu tespit edildi. ses kayitlari gerçekleri ortaya koydu, parti olarak bu isin pesinden ayrilmayacagiz " dedi.

2015 genel seçimine hazirlik çalismalarinin basladigini dile getiren Kiraz, sunlari aktardi: "Parti tarafindan görevlendirilen Tekirdag Milletvekilimiz Candan Yüceer, yarin Malatya'da olacak. Milletvekilimiz, parti örgütümüz ile bir araya gelecek. Sabanci Kültür Sitesinde bugün saat 11.00’da program düzenlenecek. 2015 genel seçimlerine yönelik yapacagimiz çalismalari birlikte planlayacagiz. Cumartesi günü genel baskan yardimcilarindan Burhan Senatalar, Selin Sayek Böke ve Veli Agbaba Malatya’da Ismet Inönü’nün ölüm yildönümünde kongre ve kültür merkezinde hep birlikte anacagiz, 2015 Türkiye’sini konusacagiz." 

Remzi Çatak