Siyaset
Giriş Tarihi : 05-12-2013 17:25   Güncelleme : 05-12-2013 17:25

Kiraz: Çakir Yanlistan Vazgeçmelidir

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Il Baskani Enver Kiraz, “Sayin Çakir’a yaptigi uygulamanin yanlisligini bir kez daha hatirlatiyor, yapilan yanlistan bir an önce vazgeçilmesini, Malatya halki adina istiyoruz” dedi.

Kiraz: Çakir Yanlistan Vazgeçmelidir

Parti il binasinda, Büyüksehir Belediye Baskanligi adayi Hakan Inci, Merkez Ilçe Yesilyurt Baskani Banu Sevin ve parti yönetim kurulu üyeleriyle ortak basin açiklamasi yapan CHP Il Baskani Enver Kiraz, “Bugün sizlerle, Malatya Belediyesi’nde son yasanilan ve toplumun tamaminda büyük tepkiyle karsilanan bir uygulamayi degerlendirmek üzere bir araya gelmis bulunuyoruz. Belediye Baskani Ahmet Çakir, Aralik ayi meclis toplantisinda eski ortaginin oglunu istisnai kadro yoluyla özel kalem müdürlügü görevine getirdi. Ne demek istisnai kadro? TOKI’den belediyelere, Diyanet Isleri’nden Meclis’e hiçbir sinava girmeden kadrolu alim anlamina gelmektedir. 12 yillik AK Parti iktidari döneminde binlerce kisi bu yolla kamu kurumlarina memur olmustur” iddiasinda bulundu.
Kiraz, açiklamasini söyle sürdürdü:
“Bizzat belediye baskan yardimcilarindan birinin ifadeleriyle 25 bin kisi Malatya Belediyesi’ne is için basvuru yapmis, is hayalleri kurarken, belediye baskaninin eski ortaginin oglunu özel kalem müdürü olarak atamasi en yalin ifadeyle vicdansizliktir. Bu gencin egitimi nedir? Hangi okullari bitirmistir?” diye soran Kiraz, iktidara gelene kadar haktan, hukuktan, esitlikten söz edenler, iktidara geldikten sonra adaletsizlik yaparak, kendi yakinlarini kalkindirmaya çalismaktadir. Sayin Çakir’a yaptigi uygulamanin yanlisligini bir kez daha hatirlatiyor, yapilan yanlistan bir an önce vazgeçilmesini, Malatya halki adina istiyoruz.”