Sağlık
Giriş Tarihi : 18-03-2018 14:51   Güncelleme : 18-03-2018 14:51

Kilolari Dert Etmeyin

Modern insanin en önemli sorunu kilo problemi. Obezite artik dünyada çözümü öncelikli bir sorun ve birçok ülke devlet politikalarini ve bütçelerini fazla kilolarla mücadeleye ayiriyor. Fazla kilo tedavisinin esasi olarak dünya da kullanilan yeni trend ise nutrigenomik (beslenme genetigi) üzerine yapilan çalismalar. Nutrigenomik (beslenme genetigi) kisiye özel DNA zincirinde bulunan genetik zayiflama kodlarinin çözümlenmesi ile basarili sonuçlari elde etmeyi sagliyor

Kilolari Dert Etmeyin

Liv Hospital Ulus’ta Nutri genomik (beslenme genetigi) ile ilgili detayli analizler kisiye özel olarak yapiliyor. Liv Hospital Estetik, Plastik ve Rekonstriktüf Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Gürsel Turgut, Kilo problemlerinin temelinde özellikle genetik yatkinlik, dengesiz beslenme, hareketsiz yasam, yas artisi ve strese bagli hormon düsüklügü gibi nedenler olduguna dikkat çekiyor. Prof. Dr. Gürsel Turgut “Kisinin kilo verememe nedenleri dikkatlice degerlendirilerek, özel bir planlama yapiyoruz. Kilo veremeyen dirençli hastalar için genetik ve hormonal yapilari üzerinden detayli DNA analizi ve degerlendirmeler yaparak, buna uygun beslenme ve egzersiz programi ile yüz güldürücü sonuçla elde ediyoruz. Böylece zorlanmadan saglikli kilo verilebiliyor ve uzun yillar saglikli kilo korunabilir” diyor.

 

GENETIK ZAYIFLAMA PROGRAMI ÖNCELIKLE HORMONLARI DENGELIYOR

Günümüzde gidalar, genellikle yeterli miktarda protein, bitkisel yag, vitamin ve mineral içermeyen basit karbonhidratlardan olusuyor. Bu beslenme sekli, insülin üretimini arttirarak metabolizmamiza, hormonlarimiza, vücudumuza, kilo dengemize ve sagligimiza zarar veriyor. Gidalarin yanlis seçilmesi sonucu insan vücudu gerekli besinleri alamiyor ve buna bagli olarak metabolizma dengesizligi ve hormon yetersizlikleri ve kilo verememe gibi sorunlari yasar hale geliyor. Iste tam da burada devreye kisiye özel genetik zayiflama programi giriyor. Bu programa basvuranlara, genetik haritasina göre özel bir beslenme programi hazirlaniyor. Kisiye özel ögünlerin belirleniyor, dogru gida alimi saglanmasi ile düzenli insülin salgilaniyor ve hormonlar dengeleniyor. Bunun sonucunda kisi, saglikli ve dengeli bir metabolizmaya sahip oluyor. Metabolik denge saglandiktan sonra etkili kilo kontrolü devam ediyor.

KISIYE ÖZEL GENETIK ZAYIFLAMA PROGRAMI SONRASINDA SIZI NELER BEKLIYOR?

Kilo verme: Sadece beslenme degisikligi ile, diyet yapmadan, zayiflamaya destek ürünler ve ilaçlar kullanmadan saglikli biçimde kilo verebilirsiniz. Canlilik ve güçlülük: Uyguladigimiz anti aging kisiye özel beslenme programinda özellikle bacak, popo, karin bölgesi kaslarinin güçlendirilmesi, seksüel aktiviteyi arttiracak hormonal destek mekanizmalarinin artirilmasi hedeflenir. Bu esasa göre tedavi planlanir. Beslenme seklinin degisikligi genelde kisinin kendisini fiziksel ve psikolojik olarak daha iyi hissetmesini saglar. Kisinin kendini daha saglikli ve canli hissetmesi, psikolojisinin, fiziksel gücün ve konsantrasyonunun yükselmesine ve duygularinin dengelenmesine yol açar. Beslenme düzenlenmesiyle birlikte, daha önce hissedilen yorgunluk yerini enerji artisina ve canliliga birakir. Ayrica destekleyici egzersizlerle metabolizma güçlendirilebilir.

 

Saglikli bir cilt: Zayiflama sürecinde, yüzde ve vücutta görülen kirisikliklarin ve sarkmalarin bu program uygulanirken olusmadigi gözlenmistir. Ayrica bu programda, kas ve dokularin degil, vücudun yagli kisimlarini zayiflamasi söz konusudur. Bu yöntemle zayifladigimizda cilt gergin ve güzel kalir.

NASIL HAZIRLANMAK GEREKIYOR?

Öncelikle beslenme konusunda doktorla bir görüsme yapiliyor. Laboratuvar tahlilleri dogrultusunda, tamamen kisiye özel bir beslenme programi hazirlaniyor. Bu program dogrultusunda, vücudu koruyacak olan kolay ve sorunsuz beslenme degisimi için gereken hazirlik yapmis olunuyor. En az iki hafta devam edecek olan siki dönemde, vücudunuz bu yeni ve saglikli beslenme programina hazirlanmis olur. Üçüncü asamada, ikinci asamada izin verilmeyen besin çesitlerini ve miktarlarini, kontrollü̈ biçimde tüketmeye basliyorsunuz. Bu süreçte, sizin için en uygun olan beslenme biçimini bulacaksiniz. Dengeli bir metabolizmaya kavustugunuzda, kendinizi daha iyi ve daha saglikli hissedeceksiniz. Yeni görüntüden memnun oldugunuzda koruma dönemine geçebilirsiniz. Artik, beslenme seklinizi degistirerek elde ettiginiz basari tüm hayatiniza yansiyacaktir.