Genel
Giriş Tarihi : 20-08-2017 16:21   Güncelleme : 20-08-2017 16:21

Kiliçdaroglu’nu Elestirdi “Birisi Ona Cimcik Atsin!”

Basbakan Yardimcisi Hakan Çavusoglu, "Suriyeliler artik geri gitsin" diyen CHP Lideri Kemal Kiliçdaroglu’nu elestirerek, "Kiliçdaroglu akil tutulmasi yasiyor. Birisi ona cimcik atsin. Ne söyledigini bilmiyor. Bu sözler vicdansizliktir" dedi

Kiliçdaroglu’nu Elestirdi  “Birisi Ona Cimcik Atsin!”

Medya temsilcileri ile toplantida biraraya gelen Basbakan Yardimcisi Hakan Çavusoglu, Türk Milleti’nin tarih boyunca her dinden mazlumlara kapisini açtigini hatirlati. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu’na Mevlana’nin "Bir mum digerini tutusturmakla isigindan bir sey kaybetmez" sözlerini hatirlatan Çavusoglu sözlerini söyle sürdürdü: "Dün Dünya Insani Yardim günü sebebiyle AFAD ve Basin Enformasyon Genel Müdürlügü’nün ortaklasa düzenledigi fotograf sergisini açtik. Türkiye’ye siginan, göç eden yavruparimizkin dramina sahitlik ettik. Gözümüz dolu dolu oldu. Bu sergiyi sadece Ankara degil Türkiye ve dünyanin bir çok yerinde açacagiz. Görülen o ki, bizim gerçekten de mazlum magdur ihtiyaç sahibi insanlara vermis oldugumuz bu destek bambaska bir sey. Bu bir vicdan meselesidir. Vicdanimiz ölmüsse herseyi konusabilirsiniz. Milletvekilligi dönemimde yine ayni sözleri sarfeden bir CHP’li milletvekiline meclis kürsüsünden cevap vermistim. 1989’da yüzbinlerce Bulgaristan göçmeni soydasimiz buraya sigindi. Onlar için de mi geri dönsün diyeceksiniz. Tarihten bu yana Ispanya’daki Endülüs müslümanlari Engizisyon Mahkemeleri’nde yargilandiginda buraya biz el uzattik. Yahudiler din degistirmeye zorlanirken inançlarini özgürce yasamalari için kendilerine açilan kapi biz olduk. Avrupa’daki mezhep savaslarinda kanli çatismalar yasanirken Hristiyanlarin sigindigi ülke biz olduk. Irakli Kürt Arap kardesimiz Körfez savasindan kaçarak bize sigindi. Siz kendinizi bu kültüre ait hissediyorsaniz böyle düsünemezsiniz. Ama bu kültüre ait hissetmiyorsaniz farkli düsünürsünüz"

“YAKLASIMI VICDANSIZCA”

Kiliçdaroglu’nun yaklasiminin vicdansizca oldugunu, akil tutulmasi yasadigini vurgulayan Çavusoglu, "Mevlana çok güzel söylemis. Bir mum digerini tutusturmakla isigindan bir sey kaybetmez. Tarihi kodlari, kültürel birikimi degerleri bu manada temayüz etmis milletin içinden, bu milleti idare etmek üzere ortaya çikan bir insanin "Suriyelileri artik geri gitsin " demesi vicdansizliktir. Zaten sartlar normale döndügünde Suriyeli kardeslerimiz ülkelerine geri dönecekler. Kiliçdaroglu akil tutulmasi yasiyor. Ne söyledigini bilmiyor. Birisi onu cimciklesin" diye konustu.