Siyaset
Giriş Tarihi : 18-12-2013 11:22   Güncelleme : 18-12-2013 11:22

Kiliçdaroglu’ndan operasyon ve istifa açiklamasi

CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu, “Yolsuzluk konusunda her operasyonu, her haberi yakindan takip ediyoruz” dedi.

Kiliçdaroglu’ndan operasyon ve istifa açiklamasi
 CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu, “Yolsuzluk konusunda her operasyonu, her haberi yakindan takip ediyoruz. Öyle anlasiliyor ki, kapsam oldukça genis. Bu nedenle grubumuzda kriz masasi olusturduk. Milletvekillerimiz yakindan takip edecekler” dedi.

CHP Genel Baskani Kiliçdaroglu, Konya’ya gelisinde Ankara Yolu üzerindeki Birlik Parki’nda partililer tarafindan karsilandi. Burada dogum günü 17 Aralik olan Kemal Kiliçdaroglu’na Atatürk portresi hediye edildi. Ancak bu sirada yasanan izdihamdan dolayi partililerin elinden düsen tablonun cami kirildi. Kiliçdaroglu burada gazetecilerin gündemle ilgili sorularini cevapladi.

Düzenlenen operasyonla ilgili soru üzerine Kiliçdaroglu, “Yolsuzluk konusunda her operasyonu, her haberi yakindan takip ediyoruz. Öyle anlasiliyor ki, kapsam oldukça genis. Bu nedenle grubumuzda kriz masasi olusturduk. Milletvekillerimiz yakindan takip edecekler. Endiseniz var mi diyorsaniz, Deniz Feneri’nin savcilarinin basina gelen insallah bu savcilarin basina gelmez. Olayi yakindan takip ediyoruz ve etmeye devam edecegiz” dedi.

Kemal Kiliçdaroglu, Hakan Sükür’ün partisinden istifa etmesi ile ilgili soruya ise, “Hakan Sükür’ün istifa etmesi AK Parti’nin iç sorunudur. Bu konuya girmek istemiyorum. Bu sorunun muhatabi sayin Sükür’dür” dedi.

Operasyon ile ilgili konusan Kiliçdaroglu, Ugur Mumcu’nun bir sözünü söyleyerek, “Ugur Mumcu derdi ki, ‘Katil katildir. Katilin sagcisi solcusu olmaz.’ Yolsuzluk yapan kim ise, onun üzerine gitmek zorundayiz. Varsa bilgi, varsa doküman görecegiz, isteyecegiz. Eger ki, yolsuzlugun üzerine gidiyorsak, kul hakki yiyenlerin kim üzerine gidiyorsa onlara destek verecegiz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin görevi zaten budur. Bize her türlü elestiri gelebilir, elestirebilirler ama hiç kimse su elestiriyi CHP’ye getiremez. Cumhuriyet Halk Partililer kul hakki yiyor diyemez. Bu konuda çok hassa çok duyarliyiz. O nedenle bu olayi yakindan izleyecegiz” seklinde konustu.

Açiklamanin ardindan Kiliçdaroglu, Mevlana Müzesi’ni ziyaret etti ve yetkililerden bilgi aldi. Kiliçdaroglu buradan Seb-i Arus törenlerine katilmak üzere Mevlana Kültür Merkezi’ni geçti.