Genel
Giriş Tarihi : 06-12-2016 16:28   Güncelleme : 06-12-2016 16:28

Kiliçdaroglu'na Tokat Gibi Cevap

Meclis’te süren bütçe görüsmeleri sirasinda Adalet Bakani Bekir Bozdag, Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’in bankadaki parasini bozdurduguna dair dekontu gösterdi

Kiliçdaroglu'na Tokat Gibi Cevap

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu, Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’in Albaraka Türk Bankasinda 200 bin dolari oldugunu iddia etmis ve “Bu parayi TL’ye bozdurdu mu merak ediyorum” diye sormustu. Adalet Bakani Bekir Bozdag, Erdogan’in bankadaki parasini bozdurdugunu belirterek, “Iste dekontu burada” diye dekontu gösterdi. Bozdag konusmasinda "Sayin Cumhurbaskanimizla ilgili buradan baska seyler de söylendi. Daha önce de ifade ettim, iste 'Cumhurbaskani dolar çagrisi yapiyor, kendisi dolarda hesap tutuyor.' Bak, iste dekont burada" diyerek dekontu gösterdi.

"CUMHURBASKANINA VURAN KAYBEDIYOR"

Bozdag konusmasinin devaminda, "Cumhurbaskanina vurmak size prim yaptirmaz. Vuran kaybediyor, vuran kaybediyor, kaybediyor. Bak, Avrupa’da da vuran gidiyor, dokunan yaniyor. Seçimde de millet hesabinin görüyor. Onun için de buradan size ekmek çikmaz, onu da buradan bir kez daha ifade etmekte fayda görüyorum" dedi. Bozdag CHP'lilerin itirazlari üzerine ise "Ikincisi Sayin Cumhurbaskanimizla ilgili. Bakin, ben buradan dekontu gösterdim. Simdi, müddei iddiasini ispatla mükelleftir. Biz aksini ispat ediyoruz, hâlâ 'Bana bunu ver' diyor. Bak iste elimde dekont, burada bütün millete gösteriyorum. Allah sizi ikna etsin, ben ne diyeyim. Bu kadar gözünüz göre göre, söylediginiz yalana inanmaya devam ediyorsunuz" ifadesini kullandi.