Siyaset
Giriş Tarihi : 31-12-2017 15:11   Güncelleme : 31-12-2017 15:11

Kiliçdaroglu'na 'Tek Tip Kiyafet' Tepkisi

Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan, FETÖ davalarinda yargilananlarin tek tip kiyafet giyme kararini elestiren CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu'na tepki gösterdi

Kiliçdaroglu'na 'Tek Tip Kiyafet' Tepkisi

Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan, FETÖ davalarinda yargilananlarin tek tip kiyafet giyme kararini elestiren CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu'na tepki göstererek, "Çikiyor da ne konusuyor, söyledigi seye bak, tek tip elbiseyle ilgili onlarin yakinlari yok mu diyor. Onlar onlari halde görünce ne yapacaklar, üzülmeyecekler mi, söyle olmayacak mi böyle olmayacak mi? Ya sen ne cins adamsin be. Sen benim 251 sehidimin yakinlarini düsünmüyorsun, 2 bin 193 gazimin yakinlarini düsünmüyorsun. 15 Temmuz gecesi 23.17 havalimanina gelip oradan Bakirköy’deki belediye baskanina gidip onun evinde istirahate çekilip televizyondan seyreden birinden ne bekleyebilirsiniz" dedi. AK Parti Kastamonu 6. Il Kongresi, Atatürk Spor Salonu’nda gerçeklestirildi. Cumhurbaskani ve AK Parti Genel Baskani Recep Tayyip Erdogani katildigi kongrede yaptigi konusmada CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu’na tepki göstererek, "Simdi ana muhalefetin maalesef bugün basindaki zatin bu köprüde sehit edilen 34 vatandasimizin degil de onlari alçakça sehit eden katillerin yaninda saf tuttugunu görüyoruz. Hale bak ya. Çikiyor da ne konusuyor, söyledigi seye bak, tek tip elbiseyle ilgili onlarin yakinlari yok mu diyor. Onlar onlari halde görünce ne yapacaklar, üzülmeyecekler mi, söyle olmayacak mi böyle olmayacak mi? Ya sen ne cins adamsin be. Sen benim 251 sehidimin yakinlarini düsünmüyorsun, 2 bin 193 gazimin yakinlarini düsünmüyorsun. Onlarin acaba yakinlari, evlatlari, kardesleri sehit oldugu zaman ne yapiyorlar diye bunu düsünüyor musun? Niye düsünsün ki 15 Temmuz gecesi 23.17 havalimanina gelip oradan Bakirköy’deki belediye baskanina gidip onun evinde istirahate çekilip televizyondan seyreden birinden ne bekleyebilirsiniz. Cumhurbaskani bana haber verseydi onu beklerdik diyorsun. Oh oh, ben haberi verdim. Haberi tüm milletime verdim. Ve biz telefonlarla, haberi verdigimizde on binler, yüz binler meydanlara yürüdü. Atatürk Havalimani’na indigimde on binler oradaydilar. Ama sen öyle bir tipsin ki geliyorsun orada o on binleri görüyorsun, onlarin arasinda tanklarin sorumlulariyla senin ekibin görüsmeler yapiyor. Oradan kaçip Bakirköy’e gidiyorsun. Bu karakter meselesi, cibilliyet meselesi. Bir de kalkip bir baska yalan söylüyorsun. Darbe olsa karsisina ilk defa ben dikilirim diyorsun. Sevsinler seni, neyi dikiliyorsun" dedi.

"SENDE BU KARAKTER BU CIBILLIYET YOK KI, ISTE ISPATI ORTADA KAÇTIN GITTIN"

Cumhurbaskani Erdogan, "Sende bu karakter bu cibilliyet yok ki. Neyi yaptin, iste ispati orada kaçtin gittin. Seni milletim iyi taniyor. Nasil yalanci oldugunu çok iyi biliyor. Bu kisi hayatinin hiçbir döneminde ülkemizin, milletimizin, devletimizin hakkini hukukun savunmamistir. Tam tersine hep fitneni, ayristirmanin, iftiranin pesinde olmustur. Bölücüsünden darbecisine kadar tüm terör örgütlerine destek verdik. PKK’nin destek verdikleriyle el ele kol kola yürüyen kisi degil mi? Dagdakileriyle yürüyen degil mi? Onlar ona destek verdi, gitti Hakkari’de miting yapti. Bu is yürek isi. Öyle lafla yürümüyor. Ve onlarin kulagina üfledigi eline tutusturdugu yalan yanlis bilgilerle de muhalefet yaptigin saniyor. Her sey yalan. Veriyorlar eline üç bes paçavra. Onlari sallayarak güya muhalefet yapiyor. Kendisi buraya gelirse geldigi zaman ona sunu söyleyin. Ayse kardesimizi ve onunla birlikte Kastamonu’nun 15 Temmuz’da verdigi 3 sehidin hesabini sorun ona. Yolu düstügünde sehit ailelerinin ve gazilerimizin hesabini sorun. Ülkemize verilen milyarlarca liralik maddi zararin hesabini sorun" ifadelerini kaydetti.

"KALPLERI NASIR BAGLAMIS, KALPLERI MÜHÜRLÜDÜR"

CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu’nun Ankara’dan Istanbul’a yaptigi yürüyüse de dikkat çeken Cumhurbaskani Erdogan, "Teröristler için Ankara’dan Istanbul’a yürürken sehitlerin, gazilerimizin ve gözü yasli ailelerimizin sizisini hissedip hissetmedigini sorun. Saklandiklari yerde televizyonlardan olaylari izleyenler, bu sorulara cevap veremez. Daha da önemlisi, kalpleri nasir baglamislarin bu soruya verebilecekleri bir cevaplari zaten yoktur. Bunlarin gözleri vardir görmez, kulaklari vardir duymaz. Agizlari vardir, dilleri vardir hakki söylemez. Çünkü bunlarin kalpleri mühürlüdür. Terörle mücadelede, sinir operasyonlarinda, 15 Temmuz’da sehitlerimize rahmet, gazilerimize sifa diliyorum. Rabbim hepinizden razi olsun" ifadelerine yer verdi.

"BAY KEMAL GIBI GÖKTEN ZEMBILLE INMEDIK"

Cumhurbaskani Erdogan, 2019 seçimlerine de dikkat çekerek, "Kastamonulu kardeslerim darbe girisiminde, halk oylamasinda gösterdikleri kararli durusu 2019 yilinda bir adim daha ileri tasiyacaklardir. Gençler, unutmayiniz, Cumhurbaskaniniz, genel baskaniniz da sizinle. Biz bu yollardan geldik. Bay Kemal gibi göklerden zembille inmedik, veya bir kasetle cd ile gelmedik. Bizim farkimiz var. Bu siyasi mücadelenin içerisinde 40 yili askin bir süre. Bu mücadeleyi vere ver dag tas demeden yürüye yürüye geldik. Bugün buradaki birlikteligimizi, büyük ve güçlü Türkiye’mizin çok önemli dönüm noktasi olarak görüyorum. Kongremizin ülkemiz, milletimiz ve bölgemiz için hayirlara vesile olmasini Rabbim'den diliyorum" dedi.