Genel
Giriş Tarihi : 01-02-2016 19:21   Güncelleme : 01-02-2016 19:21

Kiliçdaroglu'na sok! Giderek Artiyor

AK Parti Samsun Il Baskanligi'ndan yaklasik 300 kisi, Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan'a hakaret ettigi gerekçesiyle CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu hakkinda suç duyurusunda bulundu

Kiliçdaroglu'na sok! Giderek Artiyor
300 kisiden Kiliçdaroglu hakkinda suç duyurusu!  

CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu’nun 16 Ocak 2016 tarihinde CHP 35. Olagan Genel Kurultayi’nda, 19 Ocak 2016 tarihinde TBMM’deki CHP Grup Toplantisi'nda yaptigi konusmalarda ve sosyal medya hesabindan yaptigi paylasimlarda Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’a hakarette bulundugu gerekçesiyle tüm Türkiye’de konu yargiya tasiniyor.

Bugün saat 15.30’da Samsun Adalet Sarayi’na gelen AK Parti Il Baskani Muharrem Göksel ve yaklasik 300 kisi Cumhuriyet Bassavciligi’na giderek CHP Lideri Kemal Kiliçdaroglu hakkinda Cumhurbaskani’na hakaretten suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunda bulunduktan sonra adliye önünde basin açiklamasi yapan AK Parti Il Baskani Muharrem Göksel, “Bugün buraya bir parti baskani olarak degil, bir Türk vatandasi olarak geldik. Arkadaslarimiz ile beraber suç duyurusunda bulunduk. Bildiginiz gibi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kongresinde Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaskani hakkinda hakaret içeren, agza alinmayacak sözlerde bulunmustur. Bu sözler tüm Türk halkini yaraladigi gibi bizi de yaralamistir. Bunun için biz suç duyurusunda bulunmak amaciyla buraya geldik. Bir devletin, bir ülkenin kutsallari vardir. Toprak kutsaldir, vatan kutsaldir. Burada yasayan insanlarin oylariyla seçtigi Cumhurbaskani da kutsaldir. Bu Cumhurbaskani herkesin Cumhurbaskanidir. Bu Cumhurbaskani hepimizin Cumhurbaskani olduguna göre, biz tüm Türk halki olarak Cumhurbaskanimiza sahip çikmamiz gerektigini düsünerek buraya suç duyurusu yapmak için arkadaslarimizla beraber geldik. Bunlarin daha devami gelecektir. Biz bunu sembolik olarak burada yaptik. Bundan sonra tüm Samsun halki Cumhurbaskani'na sahip çikacaktir. Tüm Türkiye’de yasayan herkes Cumhurbaskani'na sahip çikacaktir. Bu suç duyurusunun sonucu olarak da bunun takipçisi olup, sonucun ne oldugunu da hep beraber görecegiz. Insallah yüce Türk adaleti önünde herkes hakliyi haksizi, nasil davranilmasi gerektigini net bir sekilde ögrenecek. Bir ülkenin Cumhurbaskani'na hakaret etmenin ne demek oldugunu görecektir” dedi.

Suç duyurularinin giderek artacagini ifade eden Göksel, “Çogumuz AK Parti’liyiz ama buraya parti olarak gelmedik. Biz bir Samsunlu vatandas olarak geldik. Suç duyurumuzu yaklasik 10’ar kisilik dilekçeler halinde verdik. Çünkü tek tek verdigimiz zaman çok fazla külfet olacakti. Birlestirerek 10’ar kisilik, 15’er kisilik olarak verdik. Bugün buraya 250-300 kisilik dilekçe verdik. Ama Samsun genelinde bin kisilik dilekçe toplanacak. Bu haftadan sonra hizlanarak devam edecegini düsünüyorum. Biz burada açilmis olan davaya suç duyurusunda bulunuyoruz” diye konustu.