Siyaset
Giriş Tarihi : 14-06-2016 18:22   Güncelleme : 14-06-2016 18:22

Kiliçdaroglu’na hodri meydan

Basbakan Binali Yildirim, terörle mücadele kanununda asla bir degisiklik yapilmayacagini söyledi ve Avrupa Birligine rest çekti. Yildirim, "ABD’deki gibi baskanlik sistemini getirecekseniz buyur getirin” diyen Kiliçdaroglu’na da ’hodri meydan’ dedi

Kiliçdaroglu’na hodri meydan

AK Parti Grup Toplantisinda konusan Binali Yildirim, Avrupa Birliginin Türkiye’nin önüne sürekli yeni sartlar koydugunu ifade etti. Son olarak Türkiye’den terörle mücadele kanununun esnetmesinin istendigini kaydeden Basbakan, "Terörle mücadele kanununda herhangi bir degisiklik söz konusu olmaz, vize muafiyeti dahi olsa" dedi.

"SAYIN KILIÇDAROGLU, SIZIN GÜVENLIGINIZ DE BIZIM TEMINATIMIZ ALTINDA"

Yildirim, Kiliçdaroglu’nun önüne mermi kovani atilmasi olayini bir kez daha kinarken, ana muhalet partisi liderini de sorumlu davranmaya çagirdi. Basbakan, Kiliçdaroglu’nun ’Biz güvenligimizi kendimiz saglayacagiz’ dedigini ifade ederek, "HDP de ayni seyi söylüyor. Demek ki ’CHP, HDP çizgisine gidiyor’ diyenleri bir kez daha hakli çikardilar. Türkiye Cumhuriyeti, herkesin can ve mal güvenligini korumak için hazirdir. Onun için merak etme Sayin Kiliçdaroglu, sizin güvenliginiz de bizim teminatimiz altinda. Ancak faaliyetlerinizde cani yanan sehit yakinlarini rencide etmeyecek sekilde davranmaniz ve açiklama yapmaniz da bu milletin beklentisidir" diye konustu.

HODRI MEYDAN

Basbakan Yildirim, Kiliçdaroglu’nun katildigi bir televizyon programinda sarf ettigi “ABD’deki gibi baskanlik sistemini getirecekseniz buyur getirin” sözlerine de hodri meydan dedi. Yildirim, "Siz ABD tipi baskanlik diyorsaniz biz ona da variz. Buyurun gelin, bu isi gündemden kaldiralim" dedi.

ALMANYA’YA SERT SÖZLER

Yildirim, Alman Federal Meclisi’nin sözde soykirim tasarisini kabulünü bir kez daha sert sözlerle elestirerek, "Bize soykirim suçlamasi yapanlarin aynaya bakip 2. Dünya Savasi’nda yaptiklarini bir kez daha hatirlamalarini istiyoruz. Tarihle ilgili defterleri karistirmaya baslarsak orada Türkiye’nin adini göremezsiniz" ifadelerini kullandi.

Kararin Türkiye-Almanya iliskilerine çok ciddi zarar verdigini ve Türkiye açisindan yok hükmünde oldugunu belirten basbakan Binali Yildirim, "Suriye, Irak, Somali’de olanlarin hesabini veremeyenler, 100 yil önce asli astari olmayan meselenin pesine düsmüsler. Akillarinca Türkiye’yi köseye sikistirmaya çalisiyorlar. Biz geçmisimizle övünüyoruz" dedi.