Genel
Giriş Tarihi : 27-11-2016 19:11   Güncelleme : 27-11-2016 19:11

“Kiliçdaroglu Milli Sorun Haline Geldi”

AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu’nun ülkede milli güvenlik sorunu haline geldigini söyledi

“Kiliçdaroglu Milli Sorun Haline Geldi”

Ak Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, “Türkiye’de ve dünyada önemli gelismelerin yasandigina dikkat çekerek, “Bu gelismeler içerisinde Türkiye yaklasik 150 yillik bir sikismisliktan Ak Parti iktidariyla birlik ve berberligini koruyarak yoluna devam etti.100 yil önce sinirlari cetvellerle çizilen bu cografyada kanlar dökülerek yeni haritalar çizilmesine yönelik projeler devreye girdi” dedi. Avrupa Parlamentosu’nun müzakereleri geçici olarak dondurma kararini da elestiren Abdülhamit Gül, “AP’nin aldigi karari asla tanimiyoruz. Türkiye 53 yildir terbiye odasinda, kapida bekletilip önünde el pençe bekletilecek bir ülke degildir. Türkiye’yi terbiye etmek isteyenlerin kararini asla tanimiyoruz. Karari gözden geçirmesi gereken Avrupa Birligidir. FETÖ, DAES, PKK ile kararli sekilde mücadelesini sürdürmektedir” seklinde konustu.

“KILIÇDAROGLU MILLI SORUN HALINE GELDI”

1982 anayasasinin yürürlüge girdigi günden beri tartisilan bir anayasa olduguna dikkat çeken Gül, “Türkiye’nin yeni ve sivil anayasaya ihtiyaci oldugunu sürekli vurguladik. 2 defa masaya oturduk, CHP masadan kaçtigi için gerçeklestiremedik. Görmedigi metin için istemeyiz diyen bir muhalafet anlayisina sahip olan bir muhalefet partisi bu ülkeye bir sey veremez. Teröre destek verenlerle Kartal mitinglerine katilan Kiliçdaroglu ulusal güvenlik sorunu haline gelmistir. Türkiye’de milli güvenlik sorunu olarak Kemal Kiliçdaroglu sorunu yasanmaktadir. HDP es baskanlari cezaevindeler ama Kiliçdaroglu HDP es baskani gibi siyaset yapmaktadir. Atatürk’ün kurdugu CHP sirtimizi teröristlere dayadik diyenlerin destekçisi ve onlarin dublörlügünü yapan bir parti haline gelmistir” dedi.