Malatya
Giriş Tarihi : 28-08-2012 10:56   Güncelleme : 28-08-2012 10:56

Kiliçdaroglu görkemli karsilandi

CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz, Kiliçdaroglu’nun Malatya il örgütünün her bireyinin önemli katkisiyla genel baskaninin olaganüstü görkemle, yüzlerce araç ve bir insan seliyle Kömürhan köprüsünde karsilandigini söyledi.

Kiliçdaroglu görkemli karsilandi

MEMNUN KALDI

Parti binasinda basin açiklamasiyla CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu'nun Malatya ziyaretini degerlendiren Il Baskani Enver Kiraz, söyle konustu: "Malatya il örgütümüzün her bireyinin önemli katkilariyla genel baskanimiz olaganüstü görkemli yüzlerce araç ve binlerce kisiyle Kömürhan köprüsünde karsilandi. Kiliçdaroglu, Hasançelebi ve Güzelyurt beldesinde katilimin çok yüksek oldugu miting düzenledi, devaminda yine muhtesem bir gecede Hekimhan Ceviz Maden Kültür Festivalinde Malatyalilarla kucaklasti. Programin basindan sonuna kadar olaganüstü basarili bir organizasyona il örgütümüz imza atti, genel baskan bu basarimizi kutladi, ilden çok memnun ayrildi.”

 

ART NIYETLILER

 

Bu arada Kiliçdaroglu’nun Malatya’ya gelisinden bir gün önce birkaç partilinin katildigi bir basin açiklamasini animsatan Kiraz, sunlari savundu: "Bu açiklamanin zamanlamasi manidardir, anlamlidir. Açiklamayi okuyan, destek veren kisiler tamamen art niyetli olarak, genel baskaninin Malatya program ve karsilamasini provoke etmek, görkemli olan karsilamaya katilimi azaltmak, amaciyla bu açiklamada bulunmustur.”

 

YÜZLERI KIZARDI

Enver Kiraz, bunlarin partide hizip çikarmak isteyenler oldugunu belirterek sözlerini söyle sürdürdü: "Bu kisilere en güzel cevabi karsilamaya gelen binlerce kisi vermistir. Bu kisilerin de bu olaganüstü basari ve organizasyon karsisinda yüzlerinin kizarmis oldugunu düsünüyorum. Fakat bu kisiler eski aliskanliklarini sürdürmektedir, parti içerisinde hizip anlayisini devam ettirmektedir. Partimiz uzun süre bu hizip anlayisindan çok çekti. Bu yüzden bütün üyelerimiz, seçmenlerimiz bu anlayisi israrla reddetmektedir."

 

Bu bilinçle nerede bir sorun, bir sikinti varsa önce CHP örgütünün orada oldugunu anlatan Kiraz, Veli Agbaba’nin olaganüstü performansiyla Malatya’da dertlere ortak olmak için gitmedik yer, sikilmadik el birakmadigini bildirdi.