Malatya
Giriş Tarihi : 18-06-2017 18:15   Güncelleme : 18-06-2017 18:15

“Kiliçdaroglu Darbecilere Adalet Istiyor”

Hür Dava Partisi Malatya Il Baskanligi tarafindan düzenlenen iftar programinda konusan HÜDAPAR Genel Baskan Yardimcisi Sahin, “Kemal Kiliçdaroglu adalet yürüyüsü ile darbecilere adalet istiyor. Yani adaleti kirletiyor. Adalet temizdir, paktir. Devletin, Kiliçdaroglu ve kirli anlayisini bir tarafa birakarak, adaleti tesis etme, bizim de adaletin mücadelesini verme sorumlulugumuz var.” dedi

“Kiliçdaroglu Darbecilere Adalet Istiyor”

>>M. ALI GÜNAYDIN

Hür Dava Partisi Malatya Il Baskanligi tarafindan, bir dügün sarayinda verilen iftar yemegine, HÜDA PAR Dis Iliskilerden sorumlu Genel Baskan Yardimcisi Sait Sahin, HÜDAPAR Malatya Il Baskani Orhan Dikgöz, sivil toplum kuruluslari Baskanlari, basin mensuplari, HÜDAPAR üye ve gönüllüleri katildi. Gündeme iliskin konulara dair degerlendirmelerde bulunan HÜDA PAR Dis Iliskilerden sorumlu Genel Baskan Yardimcisi Sahin, “Kemal Kiliçdaroglu mazluma adalet istemiyor. Kemalist rejimin soruna dönüstürdügü meselelerin çözümü için adalet yürüyüsüne çikmamis. Derin devletin 28 Subat darbecilerinin jitemin Ergenekoncularin gadrine ugramis mazlumlara adalet istemiyor. Kemal Kiliçdaroglu adalet yürüyüsü ile darbecilere adalet istiyor. Yani adaleti kirletiyor. Adalet temizdir, paktir. Biz Kiliçdaroglu ve kirli anlayisini bir tarafa birakarak, hükümetin adaleti tesis etme ve bizim de adaletin mücadelesini verme sorumlulugumuz var” dedi

“KUR’AN NEYE DEGMISSE ONA DEGER KATMISTIR”

Ramazan ayinin ve Kur’an-i Kerim’in önemi ile ilgili açiklamalarda bulunan HÜDA PAR Dis Iliskilerden sorumlu Genel Baskan Yardimcisi Sait Sahin, “Degerli arkadaslar Kur’an neye degmisse ona deger katmistir. Kur’an Cebrail’e degmis ona deger katmistir. Kur’an Hz. Muhammed sav inmis ve ona deger katmistir. Kur’an Ramazan ayina degmis Ramazana deger katmistir. Kur’an Kadir Gecesi'nde inmis ve Kadir Gecesi'ne deger katmistir. Kur’an neye degmisse onu kiymetlendirmis degerlendirmistir. Bizler de insallah hayatimizda Kur’an’i yasarsak hayatimiza, toplumumuza, ümmete, devletin idaresine Kur’an degerse, Islam degerse inaniyoruz ki hepimiz deger kazanacagiz. Çünkü Islam’in ögretileri deger kazandiriyor, Islam’in ögretileri sadece deger kazandirmiyor! Ayrica huzur veriyor, emniyet tesis ediyor ve güç kazandiriyor. Islam’in ögretilerinden uzaklasmak ise huzursuzluk doguruyor, emniyeti ortadan kaldiriyor, hayata kargasa ve sikintilar hâkim oluyor. Islam’in ögretileri söyle diyor; “iman etmedikçe cennete giremezsiniz ve birbirinizi sevmedikçe iman etmis olamazsiniz.” dedi.  

“KILIÇDAROGLU DARBECILERE ADALET ISTIYOR”

Son zamanlarda gündemde yerini koruyan adalet yürüyüsü ile ilgili de açiklama yapan Sahin, kendilerinin istedigi adaletin Kuran'in esaslarindan oldugunu belirtti. Sahin konusmasinin devaminda ; “Degerli kardesler yillardir bu cografya kan agliyor. Yillardir aci yasayan, Travma geçiren bu mazlum cografyanin tek bir ilaci vardir o da sevgidir. Bu cografyanin sevgiye ihtiyaci var. Farkli renkte, farkli irkta, farkli mezhepte Müslümanlar birbirlerini severse inanin cografyamiz deger kazanacak. Ümmet güçlenecek ve emniyeti tesis edecegiz. Islam’in ögretileri bize diyor ki kendin için istedigini kardesin için de iste. Yani önümüze adaleti koyuyor. Adaleti tesis etmemizi istiyor. Bugün yasadigimiz bütün can yakici inanin sorunlarin temelinde adaletsizlik vardir. Bizler adaleti tesis etmek üzerinden iç sorunlarimizi çözebiliriz. Adalete muhtaciz ve bu ülkede bir adalet sorunu var maalesef.  90 yildir bir adalet sorunu var maalesef. Kemal Kiliçdaroglu’nun yürüyüsünü yaptigi adaletten bahsetmiyorum. Kemal Kiliçdaroglu mazluma adalet istemiyor. Kemalist rejimin soruna dönüstürdügü meselelerin çözümü için adalet yürüyüsüne çikmamis. Derin devletin 28 Subat darbecilerinin jitemin Ergenekoncularin gadrine ugramis mazlumlara adalet istemiyor. Kemal Kiliçdaroglu adalet yürüyüsü ile darbecilere adalet istiyor. Yani adaleti kirletiyor. Adalet temizdir, paktir. Biz Kiliçdaroglu ve kirli anlayisini bir tarafa birakarak, hükümetin adaleti tesis etme ve bizim de adaletin mücadelesini verme sorumlulugumuz var. Bizler gerek meclis içinde veya disindaki partiler olarak,  gerekse de sivil toplum kuruluslari olarak adaletin tesis edilmesi için mücadele vermek zorundayiz. Adalet temelinde çözmedigimiz her bir sorunu emperyalistler kasiyacak ve bizi birbirimize kirdiracaktir. Burada dikkat çekmek istegim bir husus var. Bizler kendi içimizde adaletin mücadelesini verirken atacagimiz adimin emperyalistlerin ve Siyonistlerin ekmegine yag sürmekten siddetle kaçinmaliyiz. Pireye kizip da yorgani yakan bir anlayistan uzak durmaliyiz. Bu ülkede pireler, devlet idaresi üzerinden bizleri isirdi. Ama pirelere kizip emperyalistlere Siyonistlere yarayacak adimlar atmak da akil kari degildir. Bakin Suriye’nin hali ortada Yemen’in hali ortada Irak’in hali ortada ve orada yasanan savaslarda ümmet can çekisiyor ümmet cografyasi yangin yerine dönmüs” seklinde konustu.

“ORTADOGU YENI BIR ATESE SÜRÜKLENIYOR”

Gündeme iliskin konularda Katar’da yasanan gelismeleri de degerlendiren Genel Baskan Yardimcisi Sahin, Katar üzerinden yeni bir oyun oynandigi ve Ortadogu’nun yeni bir atese sürüklenmek istendigini belirterek, “Islam Âlemi’nde olan devletlerin idarecileri Allah’in verdigi petrol ve dogalgaz paralari ile Amerika’yi zengin ediyorlar. Allah’in Islam ülkelerine zenginlik olarak verdigi petrol ve dogalgaz paralari ile Amerika’yi ayakta tutuyorlar. Amerika’dan aldiklari silahlarin namlularini ümmetin içine dogrultuyorlar. Geçenlerde Suudi, ABD ile toplamda 380 milyar dolarlik anlasma yapti.  Simdi ise Katar, Amerika ile 12 milyar dolarlik savas uçagi anlasmasi yapti. Ayni 1991’deki gibi oyun oynuyorlar. Amerika Saddam’i Kuveyt’e girmek için cesaretlendirildi ve o Kuveyt’e girdiginde Saddam’in tepesine bindi. ABD Kuveyt’i kurtarma rolü üstlendi ve Kuveyt'in yillik petrol gelirlerine ortak oldu. Simdi ayni oyunu Katar üzerine oynadilar. Suudi’yi cesaretlendirdiler Misir’i cesaretlendirdiler Katar’in üzerine saldilar ve Katar’in yanina yanasip,  12 milyar dolari cebe indirdiler. Bununla da bitmeyecek. Nasil ki sonradan Saddam’i götürdülerse Suudi ders almali, Birlesik Arap Emirlikleri ders almali,  Misir ders almali. Saddam’i sonradan götüren Amerika kendisi ile yol alanlarla isi bitince,  Amerika islerini bitiriyor. Irak’i isgal etti ve iki milyondan fazla kardesimizin hayatina mal oldu. Degerli kardesler ümmet olarak uyanmaliyiz. Bu oyunlari görmeliyiz. Ümmetin farkli unsurlari idarecileri Amerika’dan Rusya’dan aldigi silahlarla ümmetin savaslarini kizistiriyorlar. Malatya’ya gelmeden önce Putin’in programini dinledim. Diyor ki; ‘ biz Suriye'de yeni silahlarimizi denedik ve en gelismis silahlarimizi yerlestirdik, performanslarini seyrettik.’ Degerli kardesler Amerika ve Rusya’da vicdan yoktur. Amerika ve Rusya’nin silahlari ve vicdani ile ümmetin sorunlarini çözmeye çalisanlar bilsin ki Amerika ve Rusya’ya güç katiyorlar. Sorunlarimizin çözümü Amerika ve Rusya’nin silahlarinda degil. Basta da dedigim gibi sorunlarimizin çözümü Islam’in ve Kuranin ögretilerindedir. Adalete, kardeslige ve birlige dönmektir. Bizler birbirimizi seversek ve bir araya gelirsek kurtulusumuz uzak degildir. Rabbim bizi birbirimize sevdirsin ve içinde bulundugumuz sikintilardan bizi kurtarsin. Ümmetin içinde bulundugu fitne ve savas atesini söndürsün” diye konustu.

Programa dair selamlama konusmasi yapan HÜDAPAR Malatya Il Baskani Orhan Dikgöz ise, “malumunuz üzere son zamanlarda gerek Türkiye’de gerekse de tüm dünyada meydana gelen olaylar bize göstermistir ki, ümmetin birlige beraberlige ve vahdete her zamankinden daha fazla ihtiyaci vardir. Bizler de HÜDA PAR olarak bu birlik ve beraberlige katkida bulunmak için sizlerle bugün bir araya gelmis bulunmanin mutlulugu içindeyiz. Bizleri bu güzel atmosferde bir araya getiren rabbimize Hamd-u senalar olsun. Katiliminizdan dolayi tüm sivil toplum kuruluslarina, basin mensuplarina ve siz degerli üye ve gönüllülerimize tesekkür ederim.” dedi.