Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
03 TEMMUZ Pazar 12:10
Advert

Advert

Keskin Güven Tazeledi

Malatya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası 2022 yılı Olağan Genel Kurulunu yaptı. Kongre Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonunda yapılan seçimde Mevcut Başkan Şevket Keskin, tek aday olarak katıldığı genel kurulda güven tazeledi.

Malatya
Giriş Tarihi : 09-01-2022 15:31   Güncelleme : 09-01-2022 15:36
Keskin Güven Tazeledi

Mahrukatçılar Odası Başkanı Osman Özbek tarafından yönetilen Malatya Şoförler ve Otomobilciler Odası genel kuruluna  tek aday olarak katılan mevcut Başkan Şevket Keskin güven tazeledi. Konuşmalar öncesinde yapılan slayt gösterisinin ilk konuşmayı Şoförler ve Otomobilciler Derneği Başkanı Şevket Keskin yaptı.  Keskin konuşmasının başında, Akçakale Şanlıurfa hudut hattında şehit olan 3 askerimize rahmet diledi. Katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Keskin, şu ifadeleri kullandı. “Bildiğiniz gibi ülkemiz dünyada da yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle zor bir dönmeden geçiyor.  Hükümetimiz bu dönemde bizlere büyük bir destekler verdi. Allah razı olsun. Bu millet verilen desteği inkar edemez.  Ancak son dönemlerde sokak yanıyor, esnaf bitti,  herkes bitti. Devletin elindeki bütün ürünlere gün zam yapılıyor.   1 litre mazot 14 lira olmuş. Hangi şoför bu durumda para kazanacak. Belediye başkanımız sağ olsun esnafımıza, iyi- kötü karınca karacınca destek sağlamaya çalışıyor. En azından mazotun bir kısmı karşılansın diye mücadele ediyoruz.  Mazottan 10 kuruş indirim yapıyorsunuz 3 gün gün sonra 60 kuruş bindirim yapıyorsunuz. Esnafına idare edecek hal kalmadı, bıçak kemiğe dayandı.”

Kimseden Korkumuz Yok

 Esnaf ve sanatkar Camiası yanımızda olduğu için hiç kimseden korkumuz yok diye konuşmasını sürdüren Keskin; konuşmasını; “ Bizim amacımız Malatya'ya için çalışmak, esnafımıza hizmet etmek. Esnafımızın ve Malatya’mızın sorunlarını başta Büyükşehir Belediye Başkanımıza, milletvekillerimize ve üst düzeydeki bürokratlarımıza aktarıyoruz. Artık öyle bir duruma geldik ki günlük zamlarla karşılaşıyoruz.  Bu hükümeti eleştirmek değil bu bir gerçektir. Sokak yanıyor, esnaf bitti, köylü bitti, çiftçi bitti. Esnafımız, çiftçimiz bunları vekillere söylemiyorlar. Belediye giderse söylemiyorlar. Ama biz gittiğimizde söylüyorlar. Belediye başkanlarımız sağ olsun. En azından pandemi döneminde esnafa elinden geldiği kadar esnaf yardımcı olmaya çalıştılar. Onlara da esnafım adına teşekkür ediyorum. Benim gücüm yettikçe, ömrüm yettikçe, size hizmet etmek benim borcudur.  Bu konuda da hiç kimseden de bir beklentim yoktur, hiç kimseden korkum yoktur.  Sadece size hizmet etmek bana Hakk'a hizmet etmek gibi geliyor. Bize destek olan bütün belediye başkanlarına, sivil toplum örtülerine, oda başkanlarına bize verdikleri destekten dolayı hem kendi adıma hem de esnafım adına çok teşekkür ediyorum” şeklinde sonlandırdı.

Son 2 Yıldır Esnafımız Sıkıntıda

Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan ise konuşmasında özellikle son 2 yıldır Covid 19 Pandemisinin etkisiyle de esnafın zor durumda olduğunu kaydederek şu ifadeleri kullandı. “Genel kurulunun Şoförler ve Otomobilciler esnaflarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Cenabı Allah birliğimizi beraberliğimizi daim kılsın. Esnafımız son 3 yıldır çok zor bir durumda geçiyorlar. Ülkemizde de pandemi nedeniyle insan hayatındaki kısıtlamalardan kaynaklanan çok büyük sıkıntılar çektiler . Uzun bir dönem işyerlerini kapatmak zorunda kaldılar. Bununla beraber de özellikle son zamanlarda dünyada küresel bir ekonomik kriz dalgalanması ile beraber akaryakıt fiyatlarındaki artışla servisci kardeşlerimiz bu konuda ciddi anlamda bir mağduriyet yaşıyorlar bu mağduriyetlerin giderilmesini bekliyoruz.

Yoksulluk Bu Memleketin Kaderi Değil

 Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ise konuşmasında, herkesin kendi alanında birtakım sorumlulukları olduğunu dile getirerek; “ Yoksullukla yaşamak bu memleketin kaderi değil. Yönetim milletin sesine kulak vermektir. Gelinen durum ciddi bir beceriksizlik, bu kesinlikle bu milleti yok saymaktır. Mazot bugün zam görecekse, taksicinin bir minibüsçünün, otobüse her binen yolcu ile beraber aynı şeyi konuşması bir talihsizliktir bir beceriksizliğin sonucudur” ifadelerini kullandı.

Bizler Toplumumuz İçin Buradayız

 Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise yaptığı konuşmada, özetle “Herkesin siyasi düşüncesi olabilir. Farklı bir bakış açısı, toplumla ilgili farklı öngörüleri ve beklentileri olabilir. Bir takım sıkıntılar da olabilir. Ama ne olursa olsun, biz toplumumuz için, insanımız için şehrimiz için buradayız. Her birimiz şehrimizin değerleri için şehrimizi çok daha iyi yerlere taşımak için mücadele ediyoruz. İlçe belediye başkanlarımız ilçelerini geliştirmek için çalışıyorlar. Büyükşehir belediyemiz bütün şehrin yükünü taşıyarak şehrin her alanda en ileri seviyeye gelmesi için mücadele ediyor” diye konuşarak gerçekleşen kurulun hayırlara vesile olması temennisiyle konuşmasını sonlandırdı.

Sıkıntıları Birlik ve Beraberlikle Aşacağız

Daha sonra söz alan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise konuşmasında; “Yapılan Kongresi’nin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bildiğiniz gibi Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin cumhurbaşkanıdır. Bugün bütün dünyada Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil etme noktasında Türkiye'yi 20 yıl boyunca çok güzel yerlere taşıdı. Ebetteki birtakım sıkıntılarımız olacak bu birlik ve beraberlik bütün sıkıntıların üstünden gelmemize neden olacak. Arkadaşlar Türkiye Cumhuriyeti şu an dimdik ayaktadır. Bu ekonomik sıkıntıların çözümü de buradaki topluluk ve hükümetler üzerine düşen görevleri yapıyorlar yapacaklar. Sadece bizde değil tüm dünyada sıkıntılar var. Bu sıkıntılar Türkiye'nin problemi değil. Bu problemi çözmek için Malatya'nın siyasileri vardır.  İşte bu süreçte esnafımız üzerine düşen sorumluluğu bihakkın yerine getirmiş oldular vatandaşın hayatını kolaylaştırma adına esnafımız elinden gelen çabayı sarf etti. Hiç kimsenin endişesi olmasın Sayın Cumhurbaşkanımızın da destekleriyle İnşallah bu sorunların üzerinden de en güzel şekilde geleceğiz” dedi.

Şevket Başkanımızın Yanında Olmaya Devam Edeceğiz

Son olarak söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti bölgesinde devleti dimdik ayakta olan bir devlettir. Ekonomik anlamda da,  dünya ekonomisi içerisinde ilk 20'ye giren bir ülkedir. Tabii ki sıkıntılarımızı vardır.  Bu dönemde birbirimize kenetlenerek bu işi başaracağız. Diğer taraftan zaman zaman genel kurullara katılıyoruz.  Klasik bir yaklaşım vardır. Ama burada şunu gördük burada faaliyet raporunu okuduk gördük izledik ve bütün yapılanlara da hepimiz müştereken şahit olduk.  Burada yapılan çalışmalardan dolayı Şevket başkanımıza Malatya'nın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kendilerine teşekkür ediyorum. Çünkü Şevket başkanımız Malatya'da birlik beraberlik noktasında Malatya'nın sigortası olması noktasında, Malatya'nın yerel kanaat önderleri olması noktasında tutum ve davranışlarıyla hareketiyle her zaman yerinde zamanda gerekli müdahaleleri yapmış gerekli duruşunda sergilemiştir.  Bu anlamda yanıma Şevket başkanımı tebrik ediyor, teşekkür ediyorum. Dolayısıyla memleketimiz için, milletimiz için esnafımız için yaptığı çalışmaların hep yanında olduk yanında olmaya da devam edeceğiz. Diğer yandan Şevket başkanımızın da cumhurbaşkanımızla yan yana gelme talepleri de var. İnşallah Şevket başkanımızı da Sayın Cumhurbaşkanımızla yan yana getireceğiz”  şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından kayıtlı 2 bin 55 üyeden hazır bulunanlar 6 sandıkta oylarını kullandılar. Seçime tek aday olarak katılan Şevket Keskin başkanlığa devam dedi.

Keskin genel kurulda Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a Şevket Keskin tarafından başta şoför esnafı olmak üzere esnaf camiasına katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.


Şevket Keskin başkanlığındaki Malatya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın Yönetim Kurulu Bekir Kazıcı, Ali Kızılca, İzzet Batur, İdris Aslan, Mustafa Bulut, Abdullah Altuntaş, Hamdi cengiz, Muhsin Aydoğdu, Beyzade Aslan ve Şükrü Dağ isimlerinden oluşurken, Denetim Kuruluna ise Nihat Karademir, Doğan Akçadağ ve Mehmet Yakut seçildi.

Ebubekir AtillaEbubekir Atilla

YORUMLAR