Türkiye
Giriş Tarihi : 03-01-2013 13:08   Güncelleme : 03-01-2013 13:08

Kepçeyle arkadasini tiras etti

Adana’da kepçe operatörü Ismail Dagdelen, is makinesindeki ustaligini, arkadasini kepçeye bagladigi biçakla tiras ederek gösterdi.

Kepçeyle arkadasini tiras etti

Özel bir sirkette 12 yildir kepçe operatörü olarak görev yapan Ismail Dagdelen, is makinesindeki ustaligini farkli bir yöntemle ispatladi. Dagdelen, arkadasi insaat ustasi Atilla Cebe’yi önce is makinesinin kepçesine bagladigi köpüklü firça ile firçaladi. Daha sonra ise kepçenin diger ucuna bagladigi biçakla tirasa basladi.

Bugüne kadar hiç rastlanmayan bir yöntemle arkadasini tiras eden kepçe operatörü Dagdelen, kirk yillik berberlere tas çikartti. Dagdelen, yaklasik 10 dakikada is makinesiyle yaptigi tirasi kazasiz tamamladi.

Dagdelen, arkadasi Cebe ile iddiaya girdikten sonra böyle bir sey yapma fikrinin dogdugunu belirterek, “Arkadasim Atilla geçen bir televizyonda kepçe operatörünün çakmak yaktigini izlemis. Bana söyledi. ‘Biz daha iyisini yapariz’ dedik. Daha sonra aklimiza böyle bir fikir geldi. ‘O çakmak yakiyorsa biz de adam tiras ederiz’ dedim. Atilla yapabilir misin dedi. Yaparim dedim. Iste yaptik” diye konustu.

Ilerleyen dönemlerde daha farkli seyler yapmak istedigini ve bunun için çalisacagini belirten kepçe operatörü Dagdelen, “Bu yapacaklarimin 10’da biri. Daha yapacagim çok seyler var. Saçini kesecegim, disini firçalayacagim, agda bile yapacagim. Kendime o kadar güveniyorum” dedi.

Atilla Cebe ise, “Kepçe operatörü arkadasimla beraber buldugumuz bir fikrimizdi. Kepçe ile beni tiras eder misin dedim. Ederim dedi. Denedik oldu. Ilk denememizde biraz korkmustum. Ama suan olmadi. Bundan sonra yine böyle tiras oluruz” seklinde konustu.