Siyaset
Giriş Tarihi : 22-08-2012 11:07   Güncelleme : 22-08-2012 11:07

Kemal Kiliçdaroglu Hekimhan için gelecek

CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz, CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu’nun 25 Agustos’ta Malatya’ya gelerek Hekimhan Ceviz, Maden ve Kültür Festivali'ne katilacagini açikladi.

Kemal Kiliçdaroglu  Hekimhan için gelecek

CHP’li Kiraz, “Sayin Genel Baskanimiz Kemal Kiliçdaroglu, il teskilatimiz ve Hekimhan Belediyesi’nin davetlisi olarak 25 Agustos Cumartesi günü Malatya’ya gelecek. Sayin Genel Baskanimizin Malatya programiyla ilgili taslagimizi hazirladik. Genel Baskanimiz 25 Agustos Cumartesi günü öglenden sonra Malatya’da olacak. Malatya merkezden Hekimhan ilçemize hareket edecegiz. Ilk olarak Hasançelebi beldesine bir ziyaret gerçeklestirecegiz. Ardindan Güzelyurt beldemizde atik su aritma ve kismi kanalizasyon temel atma törenine katilacagiz. Genel Baskanimiz son olarak Hekimhan Ceviz, Maden ve Kültür Festivali'ni onurlandiracak ve burada vatandaslarimiza hitap edecek” dedi.

 

Kiraz, Malatyalilarin ve tüm Islam aleminin Ramazan Bayrami'ni da kutlayarak, “Ramazan Bayramini bütün halkimizla birlikte kutlayacagiz. Su döneme baktigimizda hem Malatya’miz hem ülkemiz hem de dünya için birlik, beraberlige, kardeslige ve barisa ihtiyacimiz var. Bayramlar dayanismanin, birlikte olmanin ve birlikte paylasmanin adidir. Bu anlamda Ramazan Bayrami’nin bütün Malatyalilara, bütün Islam alemine hayirlar getirmesini temenni ediyorum” diye konustu.

 

BAYRAM ÖNEMSENDI
CHP Malatya Il Teskilati, bayramlasma töreninde partililerle bir araya geldi.
Il binasindaki bayramlasma Bayramlasma töreninde konusan CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz, bayramlarin büyük önem tasidigini kaydederek, “Bayramlar barisin egemen oldugu, küskünlüklerin giderildigi, paylasmanin ve kucaklasmanin oldugu günlerdir. Ülkemiz için birlige, barisa, kardeslige ihtiyaç var. Yine hala ülkemizde demokrasi, özgürlük ve insan haklari noktasinda çesitli eksigi hep birlikte yasiyoruz. Yine gelir dagiliminda ciddi bir uçurumun halen devam ettigi bir dönemden geçiyoruz. Yine tarim ve hayvanciligimizin bitirilme noktasina gelindigi dönemlerden geçiyoruz. Tabi bu sorunlarla, sikintilarla hep birlikte mücadele etmek durumundayiz” dedi.

 

KÖTÜ GIDISE DUR DENILECEK

CHP Malatya Milletvekili Veli Agbaba ise, “Önümüzdeki dönemde umuyorum ki ve diliyorum ki, CHP bir iktidar bayrami yasasin. Bunun için bize düsen görev el ele, kol kola vererek hem Malatya’nin gelismesine destek olmak hem de Türkiye’nin kötü gidisine dur demektir. Bu yürüyüsümüzde hep beraber olacagimiza inancimiz tamdir” diye konustu.


Ilçe, köy ve beldeleri geçerek yaptiklari çalismalarla ilgili vatandaslara bilgiler verdiklerini ifade eden Agbaba, sunlari söyledi: “Seçimlerin üzerinden bir yil 2 ay geçti. Biz hesap verme uygulamasini baslattik. Demokrasinin gelisebilmesi için, diger seçilmis arkadaslarinda bu uygulamaya katilabilmesi için sizlere hesap verecegiz. Bayramdan sonra il örgütümüzle beraber partililerimize bu hesabi verecegiz. Bunun yaninda ilçe, belde ve köyleri gezerek vatandaslarimiza hesap veriyoruz.”
Milletvekili Agbaba, konusmasinda Malatyalilarin ve tüm Islam aleminin Ramazan Bayramini da kutladi.

 

KIMLER KATILDI

Törene CHP Malatya Milletvekili Veli Agbaba, CHP Malatya Il Baskani Enver Kiraz, Malatya Il Genel Meclisi Baskani Naci Savata, Il Genel meclisi Üyeleri, CHP Malatya Il ve Merkez Ilçe yönetimi, Ilçe ve belde belediye baskanlari, MESOB Baskani Sevket Keskin, ESKKK Baskani Ali Evren, Ziraat Odasi Baskani Bayram Polatbas, bazi sendikalarin baskaniyla partililer katildi.

HASTALAR UNUTULMADI

 CHP Il Baskani Enver Kiraz, beraberindeki partililerle Malatya Devlet Hastanesi Beydagi Kampüsü'ndeki hasta ve saglik çalisanlarinin bayramlarini kutladi. Hastalari tek tek ziyaret ederek bayramlarini kutlayan, hastalarla bir süre sohbet eden Kiraz, daha sonra saglik çalisanlarinin bayramlarini tebrik etti, hasta ve saglik çalisanlarina çiçek sundu.

Baskan Kiraz, "Ramazan Bayrami dolayisiyla hastalarimizi ve saglik çalisanlarimizi ziyaret ettik. CHP Malatya il örgütü olarak bu tür ziyaretleri çok önemsiyoruz. Hastalarimizin memnun olacagi düsüncesiyle geçmis olsun dileklerimizi ilettik. Öte yandan bayram gününde tatil yapmayan ve bütün mesailerini hastanede geçiren saglik çalisanlarimizin da bayramlarini kutladik" dedi.