Malatya
Giriş Tarihi : 16-03-2018 12:26   Güncelleme : 16-03-2018 12:26

Kazma Vuruluyor!

Battalgazi Ilçesi sinirlari içerisinde bulunan eski devlet hastanesinin oldugu alanda yeni bir hastanenin yapilacagini kaydeden AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, “Yakin zamanda kazmayi vurup, çalismaya baslayacagiz.” dedi

Kazma Vuruluyor!

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Sahin, Eski Malatya’da Battalgazi Esnaf odasi Baskanligina yeniden seçilen Adil Çulha'yi ziyaret ederek hayirli olsun temennisinde bulundu ve esnaflari ziyaret etti.  Eski Malatya'da hizmet veren esnaflari ziyaret ederek, bereketli kazançlar dileyen Sahin, “Esnaflarimizi ziyarette birebir kendilerinin bize ilettiklerini ya da oda baskanlarimizin bize ilettikleri konuyu degerlendiriyoruz. Bu konulara ilgisiz kalma gibi bir lüksümüz yok. Ister Cumhurbaskanimizin, ister Basbakanimizin, ister Bakanlarimiz nezdinde elimizden gelen gayreti gösterip, hangi konuda alakali olursa olsun onunla alakali elimizden gelen çabayi gösteriyoruz” seklinde konustu.

 

“BIR BIR AYAGA KALDIRDIK”

 

Milletvekili Sahin, Eski Malatya’da tarihi dokunun sürdürülebilmesi için çalistiklarini ifade ederek, “Hükümetimiz ecdat yadigâri bu tarihi eserleri bir bir ayaga kaldirdik. Zaman içerisinde ister Vakiflar Genel Müdürlügümüz, ister yerel yönetimlerimiz herkes üzerine düseni yapti. Burasi turizmin baskenti olabilecek bir mekâna haiz olmasi hasebiyle elimizden gelen gayreti gösterdik” diye konustu.

Battalgazi Ilçesi sinirlari içerisinde bulunan eski devlet hastanesinin oldugu alanda yeni bir hastanenin yapilacagini kaydeden Sahin, “Yakin zamanda kazmayi vurup, çalismaya baslayacagiz. Sikintilar giderildi. Eski Malatya bölgemizde burada bir saglik merkezinin daha donanimli bir hastane statüsüne dönüsmesi için elimizden gelen gayreti gösterdik. FETÖ denen alçagin yapmis oldugu bir bina vardi. O binayi burada hastane hizmetlerinin verilecegi bir noktada proje çalismalari vardi. Sikintilar vardi ciddi çaba sarf ettik. Orayi da saglik merkezine dönüstürerek, bu bölgede saglik hizmetlerinin yerine getirilmesini amaç edindik” Ifadelerini kullandi.