Dünya
Giriş Tarihi : 16-10-2020 12:47   Güncelleme : 16-10-2020 12:47

Katalonyada Covid-19A Karşı Yeni Önlemler Alındı

İspanya’nın Katalonya özer bölgesinde yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında vaka sayısındaki artışın engellenmesi için yeni tedbirler alındı

Katalonyada Covid-19A Karşı Yeni Önlemler Alındı
İspanya’nın Katalonya özer bölgesinde yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında vaka sayısındaki artışın engellenmesi için yeni tedbirler alındı.

İspanya’nın doğusunda özerk bölge statüsünde bulunan Katalonya’da yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında yeni vakalardaki artışın önüne geçilmesi amacıyla yetkililer harekete geçti. Mevcut tedbirlere ek olarak bar ve restoranların 15 gün süreyle kapatılmasına karar verilirken, işletme sahiplerinin yalnızca paket servis hizmeti vermesine izin verildi. Bölgenin geçici Başkanı Pere Aragones yaptığı açıklamada, "Önlemler 15 gün boyunca yürürlükte kalacak" dedi. Aragones, "Önümüzdeki haftalarda bölge çapında karantinayı önlemek için bugün harekete geçilmesi gerekiyor" şeklinde konuştu.

7.5 milyondan fazla kişinin yaşadığı Katalonya’da ayrıca, parkların yerel saatle 20.00’da kapatılması, üniversitelerde ise eğitime ara verilmesine karar verildi. Tüm spor müsabakalarının da 15 gün süreyle durdurulması kararlaştırıldı.