Malatya
Giriş Tarihi : 20-01-2016 19:47   Güncelleme : 20-01-2016 19:47

Karin Kapattigi Yollar Ulasima Açiliyor

Yurt genelinde etkili olan kar yagisi, hafta basi itibariyle Malatya’da da etkili olurken, Malatya Büyüksehir Belediyesi özellikle yüksek kesimlerde daha çok etkili olan karla mücadele çalismalarina devam ediyor

Karin Kapattigi Yollar Ulasima Açiliyor


Vatandaslarin kar yagisindan olumsuz etkilenmemesi ve yollarin açilmasi için kirsalda gece- gündüz çalisan Büyüksehir Belediyesi, kent merkezinde de tuzlama çalismalari yapti. Kar yagisinin daha çok etkili oldugu yüksek kesimlerde ara vermeden yol açma çalismasi yapan Büyüksehir Belediyesi ekipleri, Malatya-Adiyaman yolunun Bürücek mevkiinde ikinci defa çig tehlikesi atlatti. Bürücek yaylasinda yer yer kar kalinligi 2 metreye yaklasirken, çigin düstügü bölgede ulasim kontrollü olarak saglaniyor. Söz konusu yolda zincirsiz araçlarin gitmesine izin verilmezken, vatandaslar çig tehlikesine karsi uyarildi. Ekipler yolu açik tutabilmek için gün boyunca kar temizleme, tuzlama ve solisyon çalismalari yapiyor.

103 EKIP KARLA MÜCADELEDE

 

Hafta basindan bu yana Malatya genelinde etkili olan kar yagisi ile birlikte, kirsal mahallelerde kapanan yollarin açilmasi için Büyüksehir Belediyesi ekipleri yogun mesai yapiyor. En çok çalisma Pütürge, Akçadag, Hekimhan, Kale ve Kuluncak ilçelerine bagli mahallelerde yapilirken, açilan çogu yol, tipi veya yeniden yagan kar nedeniyle tekrar kapandi. Ilçe belediyeleriyle koordineli bir sekilde yapilan karla mücadele çalismalarina Büyüksehir Belediyesi 103 ekip, 875 personel, 232 de araç ve is makinesi ile katildi. Büyüksehir Belediyesi ilçe belediyelerine tuz destegi sagladigi gibi yollarda buzlanmaya karsi bugüne kadar 180 ton solisyon destegi de sagladi.