Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
21 MAYIS Cumartesi 03:06
Advert

Advert

Karayolu Trafik Haftası Kutlanıyor

7-13 Mayıs 2022 tarihleri arasında kutlanacak olan Trafik Haftası Kongre Kültür Merkezinde düzenlenen törenle başladı. Hafta kutlamaları 13 Mayıs Cuma gününe kadar düzenlenecek çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Genel
Giriş Tarihi : 09-05-2022 15:41   Güncelleme : 09-05-2022 18:20
Karayolu Trafik Haftası Kutlanıyor

Kongre Kültür Merkezinde düzenlenen tören, fuaye alanındaki sergilerin açılışının ardından, Kemal Sunal Salonunda düzenlenen saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Vali Yardımcısı Mustafa Şahin yaptı. Şahin konuşmasında ise şu ifadeleri kullandı. “Trafik düzeninin artırılması ve karayollarının kullanılmasına dikkat çekilmesi, etkinliklerden beklenen nihai hedeflerdir.  Bugün karayollarının düzenlenmesinin maliyeti, sağlıklı trafik düzenin temel unsurları, yol yapımından sorumlu unsurların yol inşası, sürücü eğitiminin en üst düzeyde verilmesi, teknik uyumlu araçlarla trafiğe çıkılması, hız limitlerine uyulması, yollarda konuşlanmış görevli personelin görev ifası şeklinde tanımlanabilir. Bu bileşenlerin uygulanması taktirde olumsuz sonuçların asgariye indiği, sağlıklı trafik düzenine ulaşıldığı anlamına gelir. Bugün İçişleri Bakanlığımızın Asli görevlerinden birisi olan trafik güvenliğimizin sağlanması ve kurallara uyulması, tüm vatandaşlarımızın da asli görevidir. 7’den 77’ye tüm vatandaşlarımızın bu bilinci kazanması gerekmektedir.  Hafta münasebetiyle karayollarımızdaki trafik düzeninin sağlanması ve bilinç oluşturulması için, emniyet, jandarma, belediyeler ve karayollarının çalışan unsurlarına teşekkür ediyor, tüm Malatyalıları bir kez daha trafik kurallarına uymaya davet ediyor, saygılar sunuyorum.” Yapılan konuşmanın ardından Vali Galip Demirel Ortaokulu Trafik Korosu,  Fatma Aliye İMKB Anasınıfı gösterisi, Yılın Trafik Gönüllüleri Ödül Töreni, Şiir dinletisi ve fuaye alanında açılan sergilerin gezilmesiyle program sona erdi. Trafik haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklerin hafta sonuna kadar devam edeceği belirtildi.

Programa Malatya Vali Yardımcısı Mustafa Şahin, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar,  protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

A.Vahap Kaygusuz – Ali Nihat Yavuz 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR