Malatya
Giriş Tarihi : 06-09-2021 16:01   Güncelleme : 06-09-2021 16:53

Karatay ve Gümüş Ailelerinin Mutlu Günü

Malatya’nın tanınmış sevilen İş insanı Siyasetçi Murat Gümüş’ün oğlu Berk Gümüş ile Malatya’nın tanınmış isimlerinden İhsan Karatay’ın kızı Hicran Karatay dünya evine girdi.

Karatay ve Gümüş Ailelerinin Mutlu Günü

 

Kur-anı Kerim tilaveti ile başlayan düğün töreninin ardından gerçekleştirilen nikah merasimi ile genç çift bir ömür boyu beraberlik için “Evet” dedi. Malatya Saray Havuzbaşı Kır Düğün Salonu’nda gerçekleşen törende genç çiftin nikah şahitliklerini Malatya Eski Belediye Başkanı ve Milletvekili Hüseyin Cemal Akın, MHP İl Başkanı Mesut Samanlı, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Malatyalı Sanatçı Selahattin Alpay ve MHP MYK Üyesi Eyüp Gönültaş yaptı.

Evlilik cüzdanını Hicran geline veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, hediye ettiği kahve takımının ardından, “Kahve içerken bizi de hatırlarsınız” diyerek genç çifte, “Birebirinize saygıda sevgide kusur etmeyin. Birbirinizi sevip sayın ki mutlu olasınız.” diye tavsiyelerinde bulunarak mutluluklar diledi.

Genç çiftin, “Bu özel günümüzde mutluluğumuzu bizimle paylaşmanız dileğiyle” mesajı ile yaptığı davete Malatya Ak Parti Milletvekili MKYK Üyesi Öznur Çalık, Ak Parti İl Başkanı İhsan Koca,  Malatya Eski Belediye Başkanı ve Milletvekili Hüseyin Cemal Akın, MHP İl Başkanı Mesut Samanlı, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, MHP MYK Üyesi Eyüp Gönültaş, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Malatya ve çevre illerden bürokratlar, iş insanları, daire müdürleri, kurum temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Düğün merasimi sonrası misafirlerini uğurlayan İş insanı Siyasetçi Murat Gümüş,” Bu mutlu günde evlatlarımızın sevincine şahitlik ettik. Rabbim bir ömür boyu mutluluklar nasip etsin. Düğünümüze katılan tüm dost akraba arkadaş ve vekillerime, başkanlarıma yürekten gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Canlarım ciğer parelerim yüreği güzel oğlum ebedi sevgi yolunda attığınız bu ilk adımda, her gününüz birbirinizi daha çok severek ve birbirinize daha çok bağlanarak geçsin. Yuvanızdan sevgi eksik olmasın. Hayat boyu mutlu ve huzurlu yaşayın.” dedi.

Gelin Hicran Gümüş’ün babası İhsan Karatay ise,” Evlatlarımızın bu mutlu gününde bizleri yalnız bırakmadıkları için tüm protokole, aile dostlarımıza ve tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz. Efendimiz (sav) şöyle buyurmuştur, ‘Evlenen, imanın yarısını tamamlamış olur, kalan yarısı hakkında ise Allah'tan korksun!’ diye. Peygamber hadisini gerçekleştiren ve yuva kuran çocuklarımıza da bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Yuva kurmak isteyen tüm gençlerimize de rabbim kolaylıklar versin. İnşallah gençlerimiz Peygamber hadisini yerine getirerek güzel bir yuva kurar.” ifadelerine yer verdi.

Bu mutlu günde kendilerini yalnız bırakmayan misafirlere teşekkür eden Hicran ve Berk Gümüş çifti,” Hayatımızın en mutlu gününü yaşadık. Çok mutluyuz. Bu anı ölümsüzleştirmek ve gelecekte fotoğraflara baktığımızda mutluluğumuzu tazelemek için aile dostlarımızı düğünümüze davet ettik. Ve gördük ki tüm misafirlerimiz davetimize icabet ettiler. Şimdi ise düğün sonrası valizimizin içerisine kucak dolusu anılarımızı koyacağız. Hatırı sayılır ve çok değerli misafirlerimize tekrar teşekkür ediyoruz.” sözlerini kullandı.

Ebubekir Atilla