Malatya Sonsöz Gazetesi – Malatya'nın En Çok Okunan Gazetesi - Malatya Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 00:40
Advert

Advert

Karataş ve Kırçuval Ailelerinin Mutlu Günü

Karataş ve Kırçuval ailelerinin evlatları, Özel bir düğün salonunda düzenlenen düğün merasimi ile dünya evine girdi. Çiftlerin Nikâhlarını Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan kıyarak evlilik cüzdanını Tuğçe geline verdi.

Genel
Giriş Tarihi : 13-06-2022 11:06   Güncelleme : 13-06-2022 11:16
Karataş ve Kırçuval Ailelerinin Mutlu Günü

Kur’an-ı kerim okunmasıyla başlayan programın ardından nikah töreni gerçekleştirildi. Gençlerin nikâhlarını kıyan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan burada yaptığı konuşmada gençlere mutluluklar dileyerek gençlere hitaben; “Artık eş oldunuz. Bir elmanın 2 yarısı oldunuz. Güzel bir birlikteliğe doğru adım atıyorsunuz. Bir yol arkadaşı oluyorsunuz. Rabbim bu yolculuğunuzu daim etsin. Her yolculukta inişler çıkışlar olur. Omuz omuza vererek dışardan gelen olumsuzluklar size zarar vermesin” dedi.

Öznur Çalık , “Malatya’nın iki güzide ailesinin güzel evlatlarının mutlu günlerine burada şahitlik ediyoruz. Allah sizleri nazarlardan saklasın. Birbirinize çok yakışmışsınız. Rabbim sizi bir ömür boyu mutlu etsin. Sağlık, sıhhat, huzur ve mutlulukla ömrünüz daim olsun. Allah Nazarlardan saklasın. Bir yastıkta kocayın inşallah. Sayın Cumhurbaşkanımın gençlere bir tembihatı var. Bu güzel ailelerin evlenmelerinden 3 evlat istiyor”  dileklerine, damat 4 evlat diyerek alkış aldı.

Nikah merasiminin ardından devam eden düğünde, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Kırçuval ’ın  Oğlu Onurhan ve Hasan Yalçın Karataş’ın kızı Tuğçe’nin  nikâh şahitliğini ise rekor sayıda davetli gurubu yaptı. Şahitlik yapanlar arasında, Vali Hulusi Şahin, Ak Parti Malatya Milletvekili, Öznur Çalık, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Battalgazi Kaymakamı Abdulkadir Duran, Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Jandarma Alay komutanı Albay Ercan Altın,  Ak Parti İl Başkanı İhsan Koca, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay, YRP il Başkanı Bilal Yıldırım, Kale Belediye Başkanı Murat Kurt, İş Adamlarından Abdurrahman Yavuz, İş ve siyaset dünyasının önde gelen isimleri yer aldı.

Bu mutlu günde kendilerini yalnız bırakmayan misafirlere teşekkür eden Tuğçe ve Onurhan Kırçuval çifti,” Hayatımızın en mutlu gününü yaşadık. Çok mutluyuz. Bu anı ölümsüzleştirmek ve gelecekte fotoğraflara baktığımızda mutluluğumuzu tazelemek için aile dostlarımızı düğünümüze davet ettik. Ve gördük ki tüm misafirlerimiz davetimize icabet ettiler. Şimdi ise düğün sonrası valizimizin içerisine kucak dolusu anılarımızı koyacağız. Hatırı sayılır ve çok değerli misafirlerimize tekrar teşekkür ediyoruz.” sözlerini kullandı.

Nikah merasimi sonrası misafirlerini uğurlayan Kırçuval ailesi, ”Evlatlarımızın bu mutlu gününde bizleri yalnız bırakmadıkları için tüm protokole, aile dostlarımıza ve tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz. Efendimiz (sav) şöyle buyurmuştur, ‘Evlenen, imanın yarısını tamamlamış olur, kalan yarısı hakkında ise Allah'tan korksun!’ diye. Peygamber hadisini gerçekleştiren ve yuva kuran çocuklarımıza da bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Yuva kurmak isteyen tüm gençlerimize de rabbim kolaylıklar versin. İnşallah gençlerimiz Peygamber hadisini yerine getirerek güzel bir yuva kurar.” ifadelerine yer verdi.

Karataş Ailesi ise, ”Bu mutlu günde evlatlarımızın sevincine şahitlik ettik. Rabbim bir ömür boyu mutluluklar nasip etsin. Bizleri yalnız bırakmayan değerli misafirlerimize teşekkür ediyoruz.” sözlerini kullandı.  

>>> A.Vahap Kaygusuz – A.Nihat Yavuz 

Hanife YiğitHanife Yiğit

YORUMLAR