Malatya
Giriş Tarihi : 27-11-2017 17:09   Güncelleme : 27-11-2017 17:09

Karabaglar’da Sicak Asfalt Çalismasi Yapildi

Battalgazi Belediyesi tarafindan sicak asfalt çalismalari araliksiz devam ediyor. Bu kapsamda Battalgazi ilçesine bagli Karabaglar Mahallesi’nde sicak asfalt çalismasi yapildi

Karabaglar’da Sicak Asfalt Çalismasi Yapildi

Battalgazi Belediyesi Fen Isleri Müdürlügü tarafindan ilçenin muhtelif bölgelerinden sürdürülen sicak asfalt çalismalari kapsaminda Karabaglar Mahallesi’nde sicak asfalt çalismasi yapildi. Kisin çamurdan, yazin tozdan kurtulan vatandaslar, yollarin asfaltlanmasindan dolayi memnun olduklarini ifade ettiler. Mahalle sakinlerinden Mehmet Erdogan, Battalgazi belediyesi’nin çalismalarindan dolayi Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan’a tesekkür ederek, “Yollar eskiden kötüydü. Çamurdu. Her taraf berbatti. Yolumuza simdi asfalt döküldü. Güzel oldu. Allah devletimizden ve Belediye Baskanimizdan razi olsun. 40 yildir burada oturuyoruz. Ilk geldigimizde buraya gelmekte çok zorlaniyorduk. Artik simdi herkesin arabasi var. Asfalt döküldü daha güzel oldu. Yapilan bu çalismalardan sonra tozdan topraktan, çamurdan kurtulduk çok sükür” ifadelerini kullandi.

“NIHAYET HIZMET GELDI”

Karabaglar Mahallesi sakinlerinden Mehmet Ali Sunar ise, “Karabaglar sakinlerindenim. Yapilan hizmetlerden dolayi çok tesekkür ederim. Simdiye kadar kimse buraya bakmadigindan dolayi biz çok sikâyetçiydik. Nihayet hizmet geldi. Hizmetlerinden dolayi emegi geçenlerden Allah razi olsun. Baskanimiza çok tesekkür ederim. Biz hizmeti geçenlerden raziyiz, Allah’ta onlardan razi olsun. Su gelen asfaltin bir kamyonu 6 milyardir. Bir vatandasa kalsa kimse bunu cebinden çikarip veremez. Ama Allah devletten razi olsun. Bu hizmeti bizlere getiren Battalgazi Belediye Baskani Selahattin Gürkan’dan razi olsun. Bu arada sunu da söyleyeyim eger bir baskan varsa o da Selahattin Baskandir. Ben baska da belediye baskani tanimam. Selahattin bey hem anamizi, hem de babamizi soruyor. Bizler fakir oldugumuz halde her seyimize kosuyor. Allah kendisinden razi olsun” diye konustu.  Haci Osman Bozdogan isimli mahalle sakini de, “Gelen hizmetlerden memnunuz. Allah razi olsun. Önce buralar çikmaz yoldu. Mahallemize asfalt istedik sag olsunlar getirdiler. Allah devletimizden ve baskanimizdan razi olsun. Gelen hizmetlerden oldukça memnunuz. Önceleri buralardan çamurdan tozdan topraktan geçilmezdi. Bir araç geçtiginde tozdan dumandan geçilmiyordu. Bunu önlemek için kendi imkanlarimizla su falan döküyorduk devamli toz olmamasi için. Artik o günler gerilerde kaldi. Görüyorsunuz güzel bir asfalt serimi oldu” diyerek, yapilan hizmetten dolayi duydugu memnuniyeti dile getirdi.