Malatya
Giriş Tarihi : 23-01-2021 18:30   Güncelleme : 23-01-2021 18:30

Kar Var Kayan Yok

Geçtiğimiz Yıl Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Yamadığı Kayak tesisine ulaşımı sağlayan yolun asfaltlanmasıyla ulaşımı rahatlayan Yamadağı kayak tesisleri beklemeye devam ediyor.

Kar Var Kayan Yok

Yama dağları yol çalışmalarının Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlandığını hatırlatan Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk gazetemize yaptığı açıklamada gelinen süreci şu şekilde değerlendirdi. “Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl yaz aylarında yaklaşık 25 Km lik yol yapılmıştı. Bu konudaki desteklerinden Dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyorum. Yalnız 25 km yol yapıldı ama Hasançelebi yol ayrımından itibaren 4 km’lik bir yol ağı henüz tamamlanmadı. Bunun da tamamlanması halinde bölgedeki ulaşım rahatlayacak. Tesis de dolaysıyla çalışmaya başlayacak.

Tesisler Bu Yıl Da Boş Duruyor

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, eski valilerden Vali Ulvi Saran döneminde yapılan tesis bölgesinde bu yıl yaklaşık 2 buçuk metre civarında kar olmasına rağmen tesislerin henüz çalışmadığını da ifade ederek; “Bu tesise önemli miktarda yatırım yapıldı. Otelin bulunduğu alan Malatya, Kayak pistinin bulunduğu alan Sivas sınırları içinde yer alıyor. Her iki valilik arasında bir protokol imzalanmasının ardından Gençlik Spor Bakanlığı tarafından bir kayak merkezi oteli ve kayak pisti yapıldı. Otelin yapımı tamamlandı. Teleferik direkleri dikildi teller çekildi. Her şey hazır ancak bu yıl yolların yapılmasına rağmen herhangi bir çalışma olmadı. Bu konunun belki de pandemi nedeniyle olduğunu düşünüyorum. Ama o bölgenin bir an evvel hizmet vermeye açılması gerektiğinin bir kez daha altını çiziyorum. Çünkü yapılan yatırımlar atıl bir vaziyette beklemesi bizleri üzüyor” diye konuştu.

A.Vahap Kaygusuz (Özel Haber)