Malatya
Giriş Tarihi : 14-01-2021 18:39   Güncelleme : 14-01-2021 18:39

Kar Kış Demeden Çalışıyorlar!

Malatya Büyükşehir Belediyesi, şehrin en önemli ihtiyacı olan yol çalışmalarını tamamlamak için kesintisiz çalışmalarına devam ediyor.

Kar Kış Demeden Çalışıyorlar!

 

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı Memet Mert ve Ulaşım Daire Başkanı Abdullah Adanur, Hekimhan İlçesi Karapınar Köyü Elmaçatı mezrasında incelemelerde bulundu. “Susuz, Kanalizasyonsuz, Asfaltsız mahalle kalmayacak.” sözü, tek tek hayat buluyor. 2019 yılının ikinci yarısında başlayan çalışmaların yüzde 70’i Pandemi engeline rağmen tamamlandı.

Kent merkezine 120 kilometre uzaklıkta Sivas sınırında yer alan Hekimhan İlçesi Karapınar Mahallesi Elmaçatı mezrasında yol çalışmalarının bitimine sadece 2 kilometre kaldı. Yoğun kar yağışının olduğu bölgede kar yağışı durduktan sonra çalışmaların devam edeceği belirtildi.

Malatya’nın en uzak mezrası olma özelliğini taşıyan Elmaçatı mezrasındaki çalışmaları yerinde inceleyen Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı Memet Mert ve Ulaşım Daire Başkanı Abdullah Adanur bölgedeki vatandaşlar ile bir araya gelerek bölgenin ihtiyaçları konusunda bilgi aldı.

Hekimhan İlçesi tarihinin en büyük yol, asfalt yatırımını gördü. İlçe genelinde yaklaşık 300 kilometre yol asfaltlanırken bu rakamın 30 kilometresi Yama Dağına yapıldı. İlçe genelinde yeni yol açma çalışmaları ve mevcut yolların asfaltlama çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Ebubekir Atilla