Spor
Giriş Tarihi : 06-01-2022 13:33   Güncelleme : 06-01-2022 17:56

Kaptan Adem Büyük Transfer İddialarına Son Noktayı Koydu

Yeni Malatyaspor Takım Kaptanı Adem Büyük ve Futbolcu Sadık Çiftpınar, Trabzon maçı öncesi öğrenciler ile bir araya geldi. Burada konuşan Kaptan Büyük, Göztepe’ye transfer olacak iddialarına cevap olarak,” Yeni Malatyaspor ’da Sözleşmem devam ediyor. Şuan için öyle bir şey yok.” dedi.

Kaptan Adem Büyük Transfer İddialarına Son Noktayı Koydu

Trabzonspor maçı öncesi Kaptan Adem Büyük ve Futbolcu Sadık Çiftpınar, Öğretmenler Ortaokulunda öğrenciler ile bir araya geldi. Burada basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Adem Büyük ve Sadık Çiftpınar, Trabzonspor maçının zor olacağını ancak mücadele edeceklerini söyledi. Kaptan Adem Büyük, transfer iddialarına cevap vererek, "Transferle alakala konuşacak bir şey yok. Buradayım. Sözleşmem devam ediyor. Şuan için öyle bir şey yok" dedi. Trabzon maçı ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyük, "Trabzon maçı önemli bir maç. Büyük takıma karşı oynayacağız. Ligin lideri. Bizim de eksiklerimiz var. Durumumuz çok iyi değil. Mücadele etmeye gidiyoruz oraya. Puan alabilirsek tabi ki çok iyi bizim için. İmkansız diye bir şey yok. Ama çok zor olduğunu biliyoruz. Biz de onlara zorluk yaşatmaya gideceğiz oraya. Elimizden geldiğince mücadelemizi vereceğiz. Mutlu dönmeye çalışacağız" diye konuştu.

Gençleri ligin ikinci yarısında Göztepe maçına davet eden Adem Büyük, "Çocuklar bizim geleceğimiz, onları ziyaret ettik. Biz de o çağlardan geçtik. Onların yaşında olduk. Böyle ziyaretler olunca biz de mutlu oluyorduk. Eminim ki onlarda çok mutlu olmuşlardır. Biz onları her zaman yanımızda görmek istiyoruz. Onları maçlarımıza bekliyoruz. içeride oynayacağımız Göztepe maçına davet etmek için buraya geldik. Hem onları görüp tanışmak hem de davet etmek için geldik. Onlarda maça gelip bize desteklerini verecekler her zaman. Onlara okul hayatında, öğrenim hayatında başarılar diliyorum. Yollar açık olsun" sözlerini kullandı.

Ligin ikinci yarısında transferlerle birlikte mücadeleci bir takım olmayı hedeflediklerini belirten Sadık Çiftpınar ise, "Bugüne kadar yaptığımızın çok daha fazlasını yapacağız. İkinci yarı çok daha farklı olacak. Gelen transferlerle beraber çok daha güçlü, çok daha iyi bir Malatyaspor izleteceğimize inanıyoruz. Bu yönde de çalışıyoruz. Hep birlikte sezon sonu ligi iyi bir yerde bitiririz diye temenni ediyorum. Ülkemizin geleceği olan genç kardeşlerimizin hedeflere ulaşması yolunda onlara ufak bir destek olabildiysek ne mutlu bizlere. Milli Eğitim Müdürlüğümüze de bu güzel organizasyon için çok teşekkür ederiz. Onlardan da söz aldık, bundan sonraki iç saha maçlarımıza genç kardeşlerimizden bize destek amaçlı gelecekler. Onların mutluluğu için şehrimizin takımımızın başarısı için elimizden gelin yapmaya devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Kaptan Adem Büyük ve Futbolcu Sadık ile birlikte Öğretmenler Ortaokulunda kitap dağımı gerçekleştiren Vali Aydın Baruş, ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti. Yeni Malatyaspor ’un karşılaşmalarına Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile öğrencilerin taraftar olarak gideceğini söyleyen Vali Baruş, ”Yeni Malatyaspor ’un değerli kaptanı Adem ve tecrübeli oyuncumuz Sadık aramızdalar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bugün buradaki ziyaretlerinin sebebi, bildiğiniz üzere Süper Lig’de ikinci yarı maçlar başlıyor. İkinci yarıda Yeni Malatyaspor ‘un ciddi bir desteğe ihtiyacı var. İlk yarıda biraz moraller bozuktu. Beklenmeyen gelişmelerden dolayı belki istediğimiz maçları oynayamadık, galibiyetleri alamadık. İnşallah ikinci yarıda bu mücadele gücümüzün artmasıyla birlikte takımın seyirci desteğine ihtiyaç var. Bu kapsamda biz de il spor güvenlik kurulunda yaptığımız görüşmede özellikle gençlerimizin Yeni Malatyaspor’a desteğinin çok güçlü olduğunun kanaatine vardık. Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün organizasyonu ve Büyükşehir Belediyemizin yardımı ile her maça önemli bir sayıda taraftarı Yeni Malatyaspor ’un maçlarına götüreceğiz.  Gençlerimizin oradaki heyecanı ve desteğiyle Yeni Malatyaspor ikinci yarıda performansını artırarak küme düşme hattın uzaklaşması diliyoruz. Bu anlamda öğrencilerimizle buluşmak üzere ve Yeni Malatyaspor sevgisini onlara ifade etmek üzere burada bulunan Kaptanımız Adem’e ve oyuncumuz Sadık’a teşekkür ediyoruz. Onlar Yeni Malatyaspor ’un önemli değerleri. Onların önderliğinde yeni gelen Futbolcuların da katılımı ile inşallah Yeni Malatyaspor bu tehlikeli noktadan uzaklaşır diye temenni ediyoruz.” dedi.

Kitap dağıtımı sonrası öğrenciler Kaptan Adem Büyük ve Futbolcu Sadık Çiftpınar ile hatıra Fotoğrafı çektirdi.

>> Ebubekir Atilla