Malatya
Giriş Tarihi : 22-01-2018 17:08   Güncelleme : 22-01-2018 17:08

Kapanan Yollar Ulasima Açildi

18 Ocak Persembe günü Malatya genelinde etkili olan kar yagisi sonrasi ulasima kapanan yollari açmak için kesintisiz mesai yapan Malatya Büyüksehir Belediyesi, kapanan yolarin tamamini ulasima açti

Kapanan Yollar Ulasima Açildi

Geceli gündüzlü çalismalar yaparak özellikle kirsal mahallelerde kapanan tüm yollari açan Büyüksehir Belediyesi 3 günlük süre zarfinda 4 bin 857 kilometrelik karla mücadele çalismasi yapti. Sehir merkezinin yüksek noktalarinda karla mücadele çalismasi yapan Büyüksehir Belediyesi, Yavuz Sultan Selim Mahallesi TOKI konutlari, Beydagi Mahallesi, Kernek, Inderesi, Tecde, Yesilyurt ve Yildiztepe Mahallelerinde buzlanmaya karsi tuzlama ve solüsyon çalismalari da yapti. Ilçeler ve kirsal bölgelerde daha etkili olan kar yagisindan sonra kapanan birçok yolu açan Büyüksehir Belediyesi, firtina ve tipiden dolayi kapanan yollari gün içinde birçok kez açmak zorunda kaldi.

30 DOLAYINDA KURTARMA

200’e yakin is makinesiyle karla mücadele eden Büyüksehir Belediyesi bu çalismalarin yani sira acil çagrilara da aninda müdahale ederek vatandaslara yardim eli uzatiyor. Büyüksehir Belediyesi 3 günlük sürede 30’un üzerinde acil çagriya müdahale etti.

Hekimhan’in Girmana mahallesinde yasayan seker hastasi Suzan Dogan, Dogansehir’in Findikli Mahallesinde yasayan 65 yasindaki kalp hastasi Dogan Öcal ile Darende’nin Ayvali Mahallesinde yasayan ve kanser tedavisi gören 54 yasindaki Güllü Boyraz için zamanla yarisan büyüksehir ekipleri 3 hastanin da ambulansla sevkini sagladilar.